romek
niedziela, 28 października 2018, 10:19

W B-klasach 27 remisów! @ Jan Henryk CICHOSZ: – Punkty dla drużyn remisujących wyjazdowy mecz „leżą w rowie i czekają”

Co łączyło takie kluby jak przed rozegraniem ostatniej kolejki! KRYSZTAŁ Werbkowice, BIZON Jeleniec, OPOLANIN Ople Lubelskie, ŚWIDNICZANKA Świdnik, DĄB Dębowa Kłoda? Tej jesieni mają coś wspólnego dotychczas zremisowały po 3 mecze wyjazdowe.

Co sezon pod innym kątem spoglądamy na walką w rozgrywkach piłkarskich, tak i JESIEŃ 2018 oglądamy inaczej. Jak! Właśnie pewien poeta nam podpowiedział! – Dlaczego ze statystyk eliminuje się punkty za remis, dlaczego w pucharach, w niektórych okolicznościach remis podwaja bramki? PRZYZNAJEMY  (po „spojrzeniach przez wirtualne okulary”), bo przecież się znamy także osobiście – niektóre oczy był zdziwione i zaciekawione. Jeden z nas podjął się trudu policzenia remisów w B-klasie. Do tej pory naliczył 27 w wszystkich 8 klasach B (Biała Podlaska, Lublin, Zamość). – Tak pobieżnie stwierdzam, że propozycja poety, żeby za remis na wyjeździe w meczach ligowych przyznawać 1 punkt – ROZCZAROWAŁA! Niewiele to zmienia układ tabel – zauważył ktoś! – INNY zaraz dodał: – Niewiele zmienia układ tabel, ale nie wiemy, jakby zmieniało rywalizację na bieżąco, kolejka, po kolejce. Jakby ustawiało reżyserię bieżąca gry z minuty na minutę. Punkty dla drużyn remisujących wyjazdowy mecz „leżą w rowie i czekają” – zauważył poeta. – A może zrewolucjonizowały by świat piłki.  – Trzeba by było zrobić doświadczalną rundę w którejś  wybranej KLASIE rozgrywek – podsumował najmłodszy. Taką na poważnie i ze wszystkimi wynikami i konsekwencjami. Proste do spróbowania.

Jak na razie w sezonie JESIEŃ 2018 w  lubelskich B-klasach „wyrzucono” 27 punktów. Oj! Coś nam się wydaje, że O PUNKTACH, które leżą w rowie można śmiało i ciekawie podyskutować!

lp.pl / hs

PROFILE # Jan Henryk CICHOSZ (ur. 1 lipca 1949) – poeta, publicysta, dziennikarz, regionalista, animator życia literackiego. Zadebiutował w 1972 r. w „Zielonym Sztandarze”. Publikował m.in. w „Autografie”, „Akancie”, „Egerii”, „Kamenie”, „Kresach Literackich”, „Morzu i Ziemi”, „Nowym Wyrazie”, „Okolicach”, „Przekroju”, „Radarze”, „Słowie Powszechnym”, „Tygodniku Kulturalnym”, „Wiadomościach Kulturalnych”, „Więziach”, „Za i przeciw”, „Życiu Literackim”. Wydał dotychczas 10 tomików poetyckich, a jego wiersze znalazły się w 23 antologiach i almanachach. Prezentowało je także Polskie Radio w programie 1,2 i 3, Radio Kielce i Radio Lublin. Jest laureatem ponad 30 ogólnopolskich konkursów poetyckich. Należy do Lubelskiego Oddziału Związku Literatów Polskich (wikipedia.pl). Dadamy też – pisał w piłkarskim miesięczniku związanym nie tylko z naszym regionem.

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.