romek
niedziela, 28 października 2018, 07:00

PROFILE @ 3:3 / Marcin KUBICKI (Trawena Trawniki): – Piłka teraz jest taka, że wszystkie mecze w naszej lidze są do wygrania

Z liderem strzelców grupy III lubelskiej klasy A – Marcinem KUBICKIM rozmawia – Mateusz Piesta.

===

# W tym sezonie strzeliłeś 10 bramek.  Jesteś najskuteczniejszym zawodnikiem A-klasy LUBLIN – grupy 3. Jak oceniasz postawę swoją, drużyny i dotychczasowe  rozgrywki?

# Uważam, że moja postawa jest dobra – strzelone bramki w jakimś stopniu to potwierdzają. Żałuje jednak, że przez kontuzje nie mogłem zagrać we wszystkich meczach. Czuje się dobrze i liczę na zwycięstwa w kolejnych spotkaniach. Jeśli chodzi o drużynę to oceniłbym ją  pozytywnie. Mamy w ekipie kilku nowych zawodników, którzy dobrze ‚wkupili’ się w zespół. Warto również wyróżnić tych, którzy od dłuższego czasu stanowią trzon naszej drużyny czyli m.in. Grzegorza Limka i Szymona Bancerza.  Trudno mi oceniać całe rozgrywki.  Wszystkie mecze są do wygrania.

Zaczynałeś w Trawenie Trawniki – jednak miałeś przygodę w Avii Świdnik. Jak wspominasz grę w zółto-niebieskich barwach?

# W Avii spędziłem 4 lata i był to dla mnie dobry czas. Przede wszystkim treningi były intensywne i przemyślane. Trenując pod okiem  Tomasza Giełzaka można było naprawdę dobrze przygotować się zarówno wydolnościowo, jak i technicznie. Oczywiście bardzo pozytywną rzeczą była duża rywalizacja na treningach. W tamtym okresie mieliśmy w składzie naprawdę wielu chłopaków z dużym potencjałem, którzy chcieli się rozwijać i grać coraz lepiej. Sporo się tam nauczyłem.

# Zarówno ty, jak i  Trawena Trawniki spędziliście kilka sezonów w B-Klasie. Jak – twoim zdaniem – obecnie wygląda drużyna i jaki ma cel? Jaki jest twój osobisty cel?

# Gdy wróciłem do Traweny Trawniki – drużyna była nieuporządkowana. A dodatkowym i zasadniczym  utrudnieniem w tamtym czasie była przebudowa stadionu LKSu. Od tamtej pory minęło już jednak trochę czasu i wiele się zmieniło. Nastała stabilizacja, która odbiła się awansem do A klasy. Myślę że celem drużyny jest zwycięstwo w każdym następnym meczu. Ja osobiście chciałbym żebyśmy awansowali wyżej.

+++

PROFILE # Marcin KUBICKI (ur.  08.06.1994r.). Napastnik. Kluby: LKS Trawena Trawniki, Avia Świdnik. Wyróżniający sie zawodnik drużyny Klasy A LUBLIN (III). Dla Klubu z Trawnik strzelił już ponad 30 bramek – w tym 10 w tym sezonie ( w tym jak podaje portal www.laczynaspilka.pl – 4 hattricki).

Mateusz Piasta

PS. Dzisiaj – o 13.00 zajmujące 5. miejsce w tabeli A-klasy LKS Trawena zamierzy się  w Ostrowie Lubelskim z miejscowym Tajfunem.


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.