romek
środa, 17 października 2018, 17:18

PROFILE @ Paweł KARGULEWICZ (ULKS Dzierzkowice): – Piłka nożna jest ciekawa, bo w ciekawych czasach się zmienia!

Koledzy ufają mi, bo podają piłkę na boisku…

Karierę rozpoczynał w Dwikozach jako junior. Na boisku spotykali się z kolegami z Rzeszowa, Tarnobrzega, Debicy. Na Lubelszczyznę trafił dzięki kobiecie. Ale wiadomo, w sprawach piłki nożnej faceci szybko się odnajdują. Była Iskra Boby i ULKS Dzierzkowice, Opole Lubelskie.

Pytamy o początki kariery i to – w jaki sposób trafił na Lubelszczyznę?

***

= O! Zmiennych sytuacji w mojej karierze było sporo. Choćby sezon 2012, kiedy ULKS wywalczył awans od B-klasy. Do klubu trafiłem dopiero po kilku meczach, bo jako kierowca Tira miałem inne obowiązki. Strzeliłem gole i w zespole pojawiła się inna atmosfera. Przyszło pasmo dobrej gry. Dzisiaj to się sumuje konkretnie – rozgrywki zostały złamane na plus. Zostałem nawet królem strzelców. Zapamiętałem mecze z Vikingiem Leśniczówka.

= Gdyby tak popatrzeć wirtualnie na te 10 lat, na bramki i sezony – widać wyraźnie że z łatwością przychodzi strzelanie goli…

= Może powiem inaczej –  dziesięciu chłopaków stwarza szansę egzekutorom. Mnie też ktoś stwarza okazje. Po tylu latach gry doświadczeniem mogę wykorzystywać więcej okazji niż młodsi koledzy. Ufają mi, jesli podają.

= W pierwszej grupie B-klasy wytworzyła się arcyciekawa sytuacja – liderem jest Perła Rudnik, zespół który ma ujemny bilans bramkowy. Rzadko się zdarza, alby lider miał taki bilans. Zwykle team rozpoczyna si,ę budować od obrony...

= Ale trzeba pamiętać, ze to tylko B-klasa. Że sprawy osobiste często są ważniejsze, drużyny rzadko grają w optymalnych składach, bo wesele kolegi, bo chrzciny, pomoc w polu, bo szkoła, matura, egzaminy… Niby tak było zawsze, ale teraz w dobie cyfryzacji i niej filozofii szkolenia i treningu, wspomniane sprawy są dla gry i osiągnięć ważniejsze. Bo piłka nożna sie psychologizuje, bo nieprzeciętne jest w kreowaniu wyniku rola „szczęścia”. Tak wiec takie niespodziewane porażki jak poniosła Perła Rudnik są normalne. Musimy normalnie patrzeć na takie sprawy.

= Perłę Rudnik uważa pan za faworyta rozgrywek?

= Na pewno będzie się liczyć.

= Zauważyliśmy pana na liście kandydatów w wyborach do sejmiku województwa lubelskiego…

= Myślę, że mogę prosto i konkretnie mówić o sprawach sportu i małej ojczyzny jaką jest ziemia gdzie mieszkam. Dlatego zgodziłem się kandydować z ramienia KUKIZ 15.

+++

Paweł KARGULEWICZ (ur. 08.01.1973 ). Napastnik. Kluby: Sparta Dwikozy, Iskra Boby ( w sezonie 2006/2007 – 3. miejsce w C klasie za Vikingiem Leśniczówka i Powiślakiem Zakrzew), ULKS Dzierzkowice. AWANS do klasy A. Król strzelców B-klasy w 2012 roku – 22 bramki. Po przyjściu do Dzierzkowic strzela średnio 10-15 bramek w sezonie. W obecnym sezonie 2018/2019 – 10 bramek. W sumie ok. 130 goli dla ULKS Dzierzkowice.

PS. Rozmowa sprzed weekendu – w ostatniej kolejce ULKS Dzierzkowice wygrał z Perłą Rudnik 7:1. Kargulewicz strzelił 3 bramki. / lp.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.