romek
wtorek, 18 września 2018, 11:13

TOP 10 open ASYST 2018/2019 @ Liderem Tomasz SOROKA (Pławanice, A klasa CHEŁM)?

Łatwiej prowadzić lidtę strzelców OP w dobie cyfryzacji, co nie znaczy ŁATWO, bo kłopotów mozna wymienić dziesiątki, a niektóre nie będąsię róznic od tych sprzed lat, kiedy to dziennikarz na wynik mecz czekał przy telefonie. A ten, który miał mu podać wynik nie pamietał nawet, że zapomniał, bo napił sięę płuny, który zapomina wszystko, a tylko zemsty i szydery nie zapomni. Barsdzo fajnie układać zestawieniatenisowym sposobem – na zasadzie Liderowania Grand Prix. Bo można korekty robić LIVE, kiedy dotrą świeże informacje.

Na podobnych aż się prosi prowadzić zestawienie ASYST, bo ich rola rośnie błyskawicznie,a duże znaczenie miało tutaj podkreslebie roli Luka Modrica w ekipie Chorwacji podczas Mundalu, czuy w Realu Madryt. Mofric do najbliższy nam ‚klon’ Johanna Cruyffa – a wiec konstruktora akckji, inżyniera gry, moderatora meczu.

My – poruszamy się jedynie wokół tych zespołów, które starannie prowadzą własne strony www i statystyki i na pewno dalecy jesteśmy od realiów. Naszym liderem TOP GRAND PRIX asyst jest Tomasz SOROKA (foto) z A-klasowego teamu chełsmkiego Pławanice/Kamień. Zaliczył 9 ostatnich podań. Także strzelił 9 bramek (tutaj sprawa drugorzedna). W czołówce na pewno Karol BANACHIEWICZ z BLKS Granit Bychawa.

Inna sprawa to język współczesnej piłki. To definicje takich terminów jak: GOL, BRAMKA, AUTOR GOLA, STRZELEC, ASYSTENT… a także GOLKEEPER, BRAMKARZ, LIBERO, AKCJA zaczepna i inne, Bo inny jest autor bramki „farfoclowej”, a inny takiej, która padła z wolnego. Bramki nabitej, czy odbitej, a inny samobójczej. Czy zawsze autorem gola powinien być zawodnik, który ostatni dotknął piłki przed tym jak wpadła do siatki (?).

Na te i inne pytania szukamy odpowiedzi „live”…

lp.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.