romek
środa, 12 września 2018, 07:34

PROFILE @ Adam STACHYRA (Kryształ Werbkowice): – Marzę, żeby ZAGRAĆ w barwach Lecha Poznań. Moim wzorem jest Neuer

= Czy mecz ze Startem Krasnystaw ubiegły weekendu był twoim debiutem w IV lidze?
= Mecz w Krasnymstawie nie był moim debiutem.  Debiut na szczeblu IV ligowym zaliczyłem w sezonie 2017/2018 w meczu z Lublinianką Lublin jeszcze za kadencji trenera Roberta Wieczerzaka.

= Kto cię uczył gry w bramce i na polu bramkowym?
= Zacząłem uczyć się w Krysztale Werbkowice w kategori wiekowej młodzik młodszy. Wtedy zaczynałem stać pomiędzy słupkami.  Trenerem był  Arkadiusz Sawicki – to on uczył mnie jak mam się ustawiać w bramce. Raz w tygodniu miałem z nim trening typowo bramkarski. Bardzo dużo mu zawdzięczam.

= Każdy młody chłopak chce być napastnikiem, strzelać bramki. Tutaj zwykle ustawia się kogo innego…
= Podjąłem decyzję że będę bramkarzem a nie zawodnikiem z pola, wówczas gdy zacząłem trenować z seniorami Kryształu Werbkowice. Miałem w swoim życiu kilka „buntów” związanych w grze na bramce. Tak jak każdy chciałem strzelać piękne gole. Ale na szczęście mi przeszło i postanowiłem,  że będę dalej bronił bramki.

= Może decyzję wymusiła natura. Rośniesz i rośniesz?
= Wzrost odziedziczyłem po tacie. Tato jest wysokim mężczyzną mierzącym ok. 190 cm wzrostu. A ja sam mierzę 202cm wzrostu. Tak więc i natura podziałała.

= Najważniejszy mecz w dotychczasowej karierze?
= Najważniejszym meczem w mojej przygodzie z piłką był mecz Lublinianką Lublin. Wszedłem do gry w trudnym momęcie ponieważ bramkarz Filip Filipczuk dostał czerwoną kartkę  – za faul w polu karnym. Ale wraz z drużyną wygraliśmy ten mecz 3:1. Wtedy stwierdziłem,  że muszę być bramkarzem i nie ma innej opcji.

= Każdy kibic, który cię widzi podziwia sprawność i refleks, nie zawsze wysoki bramkarz jest tak sprawny…
= Los dał mi wiele walorów i mam nadzieję, że z treningu na trening będę coraz lepszy i kiedyś zagram na boiskach „Ekstraklasy  – w moim ulubionym klubie Lechu Poznań.

= Kto jest wzorem gry w bramce?
= Moim wzorem do naśladowania jest bramkarz Bayernu Monachium Manuel Neuer.

+++

PROFILE * Adam  STACHYRA (ur. 06. 10 2002r). Bramkarz. Klub: Kryształ Werbkowice. Debiut w IV lidze w sezonie 2017/2018 meczu z Lublinianką Lublin (3:1) w wieku 15 lat. Wzrost – 202 cm.

p+


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.