romek
piątek, 7 września 2018, 16:38

LEKSYKON lubelskiej piłki @ Kazimierz KUŁAK, chłopak z Suwałk był najlepszy w meczach derbowych Lublina

Kiedy nadeszło wojsko trafił do Lublina, grał w Lubliniance i Motorze. Wyjechał do Australii na początku lat lat 60-tych.

Kibice Motoru wspominali szczególnie jego świetne mecze w derby Lublina. 20 marca 1960 roku na Wieniawie Motor wygrał 3:1, a wszystkie bramki strzelił Kułak.  Szczególnej urody był pierwszy gol z wolnego. Nie pomógł rewelacyjnie grający w Lubliniance Antoni „Kajtek” Wieczerzak, który tylko raz pokonał bramkarza Motoru na 1:1. Później Kułak ponownie pokonał Leszka Kokowicza. Wspierali go Bernard Pieszek, Piotr Kalinowski. 

W maju – także na Wieniawie było 1:1, a gola dla Motoru strzelił oczywiście Kułak. Także w maju  w meczu ze Stalą  Poniatowa  (2:2),  zaznaczył obecność na boisku golem. Drugiego gola wbił Jezierski. Strzeliał też w meczach gwiazd. Dla Lublina z Zamościem w 1960 roku wbił 3 gole. Dla połączonych sił Motor/Stal Kraśnik w spotkaniu z tym samym Łuckiem (2:1 – strzelił bramkę, drugi gol Krajewskiego).

We wrześniu 1960 roku strzelił złotego gola z karnego z Ładą Biłgoraj. Po wyjeździe do Australii, wielu lubelskich piłkarzy odwiedziło go, miedzy innymi Edward Widera.

Kazimierz KUŁAK. Kluby: Garbarnia Kraków, Lublinianka Lublin,  Motor Lublin. Bramkstrzelny, potrafiący robić przewagę napastnik. Najlepszy okres kariery  gra w Motorze Lublin.

+++

HS


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.