romek
czwartek, 6 września 2018, 08:05

LEKSYKON lubelskiej piłki @ Bartłomiej TEODOROWICZ * Dziewięć goli w meczu IV ligi

Pasjonujemy się wiosenną formą chłopaków grających na lubelskich boiskach. Rywalizacja czasem nie odbiega od tej z udziałem Messiego, Ronaldo i innych… Do niedawna liczył się Teodorczyk. Ale i my mieliśmy swojego Teodorczyka,,, O! Przepraszam Teodorowicza…

===

Nieczęsto zdarzało się w historii futbolu, aby jeden zawodnik strzelał 9 goli w meczu. Na początku wieku tylko wybitni napastnicy wpisywali w swój życiorys takie zdarzenia: między innymi Bican, Fiedenreich, czy Dixie Dean. Oczywiście najczęściej zdarzało się, że przeciwnikami były wówczas zespoły grające kilka klas niżej.

W Polsce najsłynniejszy snajper to Ernest Wilimowski, który ma na koncie 11 goli w meczu. Z czasem jednak o takie popisy było coraz trudniej, choćby ze względy, że poziom futbolu się wyrównał, a obrońcy znacznie podnieśli swoje umiejętności.

Jednak 5 listopada 2000 roku nieprawdopodobnym wyczynem strzeleckim popisał się napastnik IV-ligowej Avii Świdnik Bartłomiej Teodorowicz. W spotkaniu przeciwko Koronie Łaszczów wbił on bramkarzowi gości Sadowskiemu 9 goli w przestrzeni 77 minut gry (kolejno w 11, 34, 51, 55, 50, 74, 83, 87, 88). Bramek byłoby nawet 10, gdyby w 63 minucie Teodorowicz strzelił karnego. Warto odnotować, że obie drużyny dzieliły w tabeli tylko 3 miejsca: Avia była 12, a Korona 15.Nie był to więc pojedynek I-ligowca z zespołem B-klasy.

Nie był to jedyny, a nawet pierwszy wyczyn Teodorowicza w rozgrywkach IV ligi sezonu 1999/2000. W meczu z Garbarnią Kurów w Kurowie (7:1), 16 sierpnia 2000 roku, a więc kilka miesięcy wcześniej, wbił bramkarzowi Sajeckiemu 5 goli (2, 22, 52, 60, 90).

===

Bartłomiej TEODOROWICZ (ur. 1978). Napastnik. Kluby: Avia Świdnik, Łada Biłgoraj, Hetman Żółkiewka. Wielki talent łowcy bramek – niestety mnie wykorzystany… Niemniej – 9 bramek w statystyka w historii IV ligi zostaje.

hs/LEKSYKON lp

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.