romek
wtorek, 21 sierpnia 2018, 07:59

Klasa A LUBLIN (I) @ Wysoka wygrana TĘCZY Bełżyce! * Damian STOJAK z hattrickiem * W weekend „Tęczowe derby!”

Pierwszym liderem Klasy A LUBLIN (I) zespół Radosława Steca, który pokonał Płomienia Trzydnik Duży 5:1. W zespole gospodarzy sporo zmian kadrowych przed rozpoczęciem jesiennej rundy. Odeszło kilku chłopaków ne  czele z Dominikiem Pietrasem, tyleż przyszło. Trzy bramki i przewagę zdobył i robił Damian Stojak. To nowy nabytek Tęczy:

= Chłopak, którego korzenie są w tych stronach, stąd pochodzi jego tato, który grał w Unii Bełżyce. Ostatnio grał w Błękitnych Dys. Co ciekawe – więcej siedział na ławce.  Jest pomocnikiem, ale potrafi strzelić, w pierwszym meczu nie pokazał jeszcze skali swoich możliwości – mówi Radosław Stec (foto1). – Myślę, że stawianie na chłopaków z okolic jest wskazane wszędzie. Pomijam tu sprawy emocjonalne, bo to normalne, ale przecież zawsze człowiek wraca do korzeni i chce być wśród kolegów, znajomych, sąsiadów. Nawet jeśli to znajomi taty, czy mamy.

Pozostałe bramki dla tęczy strzelili: Kowalewski i Kołodziejczyk.

Nie zawiodła Perła Borzechów, która wygrała z Ruchem Popkowice. Osiem bramek padło w Annopolu, gdzie Wisła pokonała LKS Kowalin 5:3. Oba zespoły to debiutanci w A klasie. Dla nas niespodzianką jest brak na liście strzelców Kamila Kaczanowskiego, dwukrotnego triumfatora naszej redakcyjnej klasyfikacji TOP 10 open. Dla Wisły gole strzelali: Kwieciński, Kontapka, Kieler, Mazurek, Pacholarz (foto2). Szukając przyczyn braku Kamila na liście? Może uraz, może kontuzja, może inna rola w drużynie (?).

= Nie, nie. Mam kontuzje kostki, ale grałem w meczu i nawet miałem dwie asysty – powiedział nam Kamil. – Miałem swoje okazję na strzelenie bramki ale nie udało się.

Nie zawiódł Orzeł, który wygrał w Urzędowie z Tęczą Kraśnik 4:1. Liderem Tęcza Bełżyce przed Orłem Urzędów. Teraz jedyne takie derby na Lubelszczyźnie. W Kraśniku spotkają się dwie „Tęcze”.

***

Kolejka 1 – 18-19 sierpnia

Wisła Józefów 1-2 Iskra Krzemień 19 sierpnia, 16:00
Wisła Annopol 5-3 LKS Kowalin 18 sierpnia, 17:00
Orzeł Urzędów 4-1 Tęcza Kraśnik 19 sierpnia, 16:00
Tęcza Bełżyce 5-1 Płomień Trzydnik Duży 19 sierpnia, 17:00
Sygnał Chodel 1-1 LZS Poniatowa Wieś 18 sierpnia, 17:00
Stok Zakrzówek 2-3 Perła Borzechów 18 sierpnia, 17:00
Ruch Popkowice 3-0 LKS Potok Wielki 19 sierpnia, 17:00
(wo) /goście nie dojechali

+++
Kolejka 2 – 25-26 sierpnia
Iskra Krzemień – LKS Potok Wielki 26 sierpnia, 15:00
Perła Borzechów – Ruch Popkowice 26 sierpnia, 17:00
LZS Poniatowa Wieś – Stok Zakrzówek 26 sierpnia, 11:00
Płomień Trzydnik Duży – Sygnał Chodel 22 sierpnia, 18:30
Tęcza Kraśnik – Tęcza Bełżyce 26 sierpnia, 17:30
LKS Kowalin – Orzeł Urzędów 25 sierpnia, 11:00
Wisła Józefów – Wisła Annopol 26 sierpnia, 16:00

p+


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.