romek
czwartek, 9 sierpnia 2018, 15:16

„Ekspres reporterów” powraca @ Prandota, Mularczyk, Rowiński…

Oficyna Literatów Rój wznawia po 33 lat legendarny cykl „Ekspres reporterów”.  To kontynuacja serii wydawniczej KAW wydawanej w latach osiemdziesiątych XX wieku. Publikacje były antologiami złożonymi z trzech reportaży.

– Legendarna seria powraca! Nowe tytuły z cyklu „Ekspres reporterów” będą ukazywały się regularnie co miesiąc. Chcemy, aby każdy tomik liczył tyle samo stron co premierowy, czyli 224. W każdym tomiku znajdą się nowe reportaże, ale też przywołamy najlepsze teksty z wcześniejszych wydań. Pojawią się również wywiady. Każdy tomik kosztować będzie 15,00 zł. Zadbaliśmy o to, żeby tomiki miały poręczny, kieszonkowy format (zbliżony do B6). Czytelnikom powinna przypaść do gustu nowoczesna szata graficzna – powiedział „Bibliotece Analiz” Stanisław Małecki, członek zespołu redaktorskiego.

W skład zespołu wchodzą również: Hanna Pawlikowska-Gannon, Aleksander Rowiński, Ewa Świderska i Stefan Truszczyński.

Pierwszy tom zawiera reportaże Mirosława Prandoty, Andrzeja Mularczyka i Aleksandra Rowińskiego, tekst Romualda Karasia z cyklu „Nieopisane reportażystów przypadki” zatytułowany „Moja fajka Stalina” oraz wywiad Stefana Truszczyńskiego z mecenasem Stefanem Hamburą, prawnikiem, Polakiem mającym obywatelstwo polskie i niemieckie, od lat broniącym praw Polaków i wizerunku Polski.

Premiera serii już we wrześniu. Książki można będzie zamawiać na stronie wydawniczej www.roj.waw.pl, będą też dostępne w wybranych księgarniach.

„Ekspres reporterów” powstał w 1976 roku i szybko stał się regularnym bestsellerem. W najlepszych latach osiągał co miesiąc nakład 130 tys. egz. – i to w czasach, kiedy papier był reglamentowany.

rynek-ksiazki.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.