romek
środa, 8 sierpnia 2018, 06:06

3:3 @ Mateusz ZAWIŚLAK (Granit Bychawa): – Zatrzymałem karniaka i awansowaliśmy!

W II rundzie Pucharu Polski LZPN jeden mecz rozstrzygnęły jedenastki. W Bychawie podopieczni Łukasza Gieresza pokonali faworyzowaną Janowiankę Janów Lubelski 7:6. W normalnym czasie (90 minut+) było 0:0. Podobnie po dogrywce. Bramkarza Granitu  – Mateusza ZAWIŚLAK zapytaliśmy o szczegóły.

***

= A więc 120 minut PLUS było bez bramek, lecz później emocje były?

= Po pięciu seriach był remis, więc graliśmy do pierwszego nie strzelonego – do pierwszej skuchy.  Zawodnik gości nie strzelił 7. karnego. Zatrzymałem jego uderzenie.

=  Jaki masz sposób na karniaki? Czy bronisz na instynkt, czy prowokujesz? Może patrzysz rywalowi w oczy?

= Po prostu przed karnym obieram sobie róg w który się rzucę i tam idę…

= Kto cię najwiecej nauczył tego trudnego piłkarskiego „fachu”?

= Jeśli chodzi o treningi czysto bramkarskie to zawsze będę powtarzał, że najwięcej nauczyłem się od trenera Karola Herdy w Widoku Lublin. Od Łukasza Gieresza nauczyłem się chyba jak mieć więcej luzu w czasie meczu. Karne, to moim zdaniem, tylko loteria.

= Tak, masz rację – tylko loteria… Jak tie break w tenisie, czy rzuty osobiste w koszykówce. Wystarczy mieć trochę szczęścia i umiejętności.

***
Skład GRANITU w meczu z Janowianką: Małecki (46′ Zawislak) – Piwnicki, Lewczuk, Styżej (39′ D. Sprawka), Świderski – Banachiewicz (115′ K. Szacoń), Dudkiewicz (46′ Flis), K.Sprawka (46′ Wolski, 100′ Gajur), Pietraś, Styk, Król (46′ Lis).

+++

12 września o 16.00 GRANIT zmierzy się w III rundzie z MOTOREM Lublin. Mateusz może bronić uderzeń niedawnych zawodników ekstraklasy – np. Grzegorza Bonina.

p+

Tagi:

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.