romek
poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 13:26

PROFILE * Siergiej BORYS odchodzi z KRYSZTAŁU Werbkowice, zagra w ANDORII Mircze!

Sergiej BORYS były zawodnik Kryształu Werbkowice od nowego sezonu będzie występował w barwach A-klasowej Andorii Mircze. Tak więc po wielu latach występów na boiskach drużyn na różnych szczeblach rozgrywek – sympatyczny piłkarz zagra w zamojskiej klasie A.

Kim jest Siergiej Borys?

***

= Jak zaczynała się Twoja przygoda ze sportem, z piłką nożną? – pytał  przed laty, kiedy Unia Hrubieszów awansowała do IV ligi dziennikarz lubiehrubie.pl:

– W wieku 6 lat ojciec po raz pierwszy zaprowadził mnie na boisko, ponieważ sam był zawodnikiem „Turia Turijski”. Zacząłem uczęszczać do dziecięcej szkółki piłkarskiej w miejscowości, gdzie mieszkałem. W wieku 12 lat próbowałem swoich sił w Juniorskiej Szkółce „Karpaty Lwów”. Niestety nie wszystko poszło po mojej myśli i wróciłem do Juniorskiej Wojewódzkiej Ligi… W wieku 16 lat grałem w drużynie seniorskiej w Kowlu. Na studiach w Łucku grałem w studenckim klubie przy Wółyńskim Dzierżawnym Uniwersytecie im. Lesi Ukrainki. Na 3 roku byłem zawodnikiem drugoligowego zespołu „FC Kowel – Wołyń II”. Następnie miałem przygodę z kilkoma jeszcze drugoligowymi klubami. Po ostatnim dostałem propozycje z Polski i tu już zostałem.

Wcześniej, kiedy był w Krasnymstawie mówił mediom:

= Grę w moim wykonaniu niech oceniają działacze, kibice, dziennikarze, a nie ja. Ja jestem świadom tego co umiem i czego nie potrafię. Staram się być mądrzejszy z każdym meczem, eliminować  błędy.  Zawsze staram się grać na pełnych obrotach.

Mówił, że lubi strzelać gole, ale szczególnie te w wygranych meczach, bo wówczas te gole coś znaczą. Prawda, że to bardzo proste i mądre.

+++

PROFILE * Siergiej BORYS (ur.  1982r.). Pomocnik. Kluby: Turija Turijsk, Karpaty Lwów, FC Kowel/Wołyn II,  FK Winnica, Iwanofrankowsk, Student Łuck, Włodawianka Włodawa, Start Krasnystaw (IV liga, pierwszy stranieri w tym klubie w jego historii), Unia Hrubieszów (awans do IV ligi), Kryształ Werbkowice (IV liga), Andoria Mircze (2018). Pomocnik o który mówi się – nietuzinkowy. Potrafi strzelić bez sygnalizowania, tak sam podać. Potrafi odmienić przebieg gry. Świetna lewa noga, znakomity egzekutor wolnych i karnych. Często wybierany do najlepszych jedenastek kolejek, rozgrywek, sezonów, roku.

lp.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.