romek
środa, 1 sierpnia 2018, 07:30

PROFILE @ Krystian ROMANOWSKI piłkarzem meczu UNIA Hrubieszów – ORLĘTA Radzyń Podlaski 1:0 w finale LZPN…

Długo zastanawialiśmy się kto zasłużył ma tytuł PIŁKARZ meczu (man of match). Podjęliśmy decyzje: Krystian ROMANOWSKI. Oczywiście skonsultowaliśmy naszym zwyczajem z kimś z rywali lub kapitanem Unii, bo tak zawsze pytamy. Piotr FULARA powiedział: – Na pewno był bohaterem. I myślę ze nikt sie nie obrazi zostanie takim nazwany.

PROFILE / Krystian ROMANOWSKI (ur. ). Napastnik. Kluby: Hetmanek Zamość, Echo Gryf Zawada, Varsovia Warszawa, Unia Hrubieszów. SUKCESY: Puchar Polski ZOZPN 2018, Puchar Polski LZPN 2018. PIŁKARZ meczu finałowego UNIA Hrubieszów – ORLĘTA Radzyń Podlaski 1:0.

***

Bardzo nam się spodobał fragment twórczości bliski folklorowi o lokalnej piłce, a dotyczący PIŁKARZA meczu:

Kilka CYTATów:

# „… No to dzisiaj młodziak co lewą nogą wiąże krawaty i rozpina staniki (chciałby znaczy się) ze swoją Unią Hrubielów (ta co Plebanie tam kręcili) grał finał wojewódzkiego Puchar Polski (tego co niedawno grała Legia z Arko, ale to już następna edycja) przeciwko trzecioligowym Orlętom Radzyń Podlaski. No i wygrał. 1:0. Mało tego. Strzelił zwycięską bramkę w 70 minucie! Podobno za… takie widły, że wszystkie pająki z siatki pospadały.  A i jego drużyna, dzięki jego bramce, zarobiła 37 (albo 47) tys zł. Fajnie, co?”.

# „…Teraz Unia awansowała do centralnej fazy PP i prawdopodobnie zagra z jakimś drugoligowcem. Nie żartujemy”…

# „…  Jakbym wiedział, że wygramy, to bym nie strzelał. Teraz będę musiał za… kilka godzin na jakiś mecz gdzieś na drugi koniec Polski a tak by sobie spokojnie dożynki w Nieliszu nagłośnił i zarobił z dwie stówki. Gramy u siebie? Aaaa to zajebiście, może mnie jakiś drugoligowiec weźmie ale trochę mi się nie chce bo daleko trzeba jeździć”.

# „…Krystian Romanowski… GRATULACJE chłopaku! Cała Cyrkulatka jest z Ciebie dumna! Też pogratulujcie naszej maskotce, bo wygrać taki mecz i strzelić zwycięską bramkę…”.

# „…Coś pięknego! — dumny(a)”. / koniec cytatów.

MM

===

PS / A o tym, że o bohaterach lokalnych boisk będą pisać wiersze i śpiewać piosenki, już pisaliśmy wielokrotnie. Nawet 10 lat przed cyfryzacją. Nawet 20 lat… Mamy nawet przygotowaną publikacje z dowodami o tym, dlaczego tak ważne są nagrody piłkarzy i kibiców dla piłkarzy… I jeszcze jedno – w 1979 roku Unia była blisko meczu pucharowego z Legią Warszawa. Zabrakło minuty! Teraz jest tak możliwość, a LOS płata różne figle.

Na stronie wydawnictwa izamarka.pl wyczytaliśmy:

Ostatnią drużyną z ekstraklasy, która występowała na Zamojszczyźnie, była w 2009 roku Wisła Kraków. Nam się marzy Legia – mówi Kamil Tomczyszyn, bramkarz Unii.

***

PS. Wspomniana Wisła Kraków przegrała na Zamojszczyźnie z Hetmanem Zamość 0:1, a złotą bramkę strzelił Mariusz Prokop.

mm


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.