romek
czwartek, 19 lipca 2018, 07:44

PIKNIK Charytatywmny @ MAM i JA * Zapoznaj się z ideą TUS (Treningu Umiejętności Społecznych)

Zapraszamy do włączenia się w akcję charytatywną w formie pikniku rodzinnego na rzecz pomocy dzieciom z autyzmem połączoną z wydarzeniem kulturalnym, organizowanym przez przedstawicieli lubelskiego środowiska hiphopowego i sportowego. Wspólna akcja ma na celu zebranie środków finansowych na leczenie Szymona i Seweryna – chłopców, którzy codziennie borykają się z chorobą autystyczną. Cały dochód z przedsięwzięcia zostanie przeznaczony na sfinansowanie zajęć terapeutycznych w formie TUS (treningu umiejętności społecznych) wraz z terapią logopedyczną i psychologiczną. WSTĘP WOLNY !!! Na terenie pikniku obowiązuje zakaz spożywania jak i wnoszenia alkoholu . Osoby pod wpływem alkoholu nie będą wpuszczane na teren imprezy !!

Plan imprezy :
– zabawy dla dzieci dmuchańce
– konkursy gry i zabawy
– mecze charytatywne dzieci AP #FutboloveKathrsis vs. Goście
– mecz Oldboye Żólto-Biało-Niebiescy – Lubelscy Raperzy
– aukcje pamiątek sportowych i hiphopowych gadzetów
– strzelnica ( z kulek plastikowych )
– grill
– inne atrakcje
– koncert na którym zagrają : Junior Stress , Odgłosy Miasta & Wschodnia Strona , SRG Triblant , BRW RAP , Osiedlowe BrzmienieWiśnia Bakajoko , Celibat , Merefiuru , SHAGGY SHG , DJ Czarli

Autyzm jest zaburzeniem pracy mózgu, które wpływa na nieprawidłowe postrzeganie rzeczywistości, rozumienie siebie, własnych przeżyć i ich werbalizacji oraz wchodzenie w relacje społeczne. Terapia dziecka z zaburzeniami autystycznymi wymaga konsekwentnej, cierpliwej pracy pod okiem wielu specjalistów, by nauczyć dziecko radzić sobie z trudnościami, ale również niwelować wewnętrzne frustracje i lęki, jakie stanowią nieodłączny element jego codzienności. Jest bardzo kosztowna i trwa nieprzerwanie wiele lat,dlatego niejednokrotnie stanowi dla rodziców wyzwanie, któremu ciężko sprostać.

Szymon Pytka urodził się 26 kwietnia 2008 roku w Lublinie. Autyzm zdiagnozowano u niego w wieku niespełna 4 lat. Sześcioletnia terapia przyniosła duże postępy w funkcjonowaniu Szymka – rozwinęła się jego mowa, umiejętności społeczne, znacząco wzrósł poziom samodzielności i pewności siebie. Szymon ma godne uwagi wyniki edukacyjne, trenuje piłkę nożną. Choć nie sprawia wrażenia dziecka z trudnościami, wymaga dalszej terapii, bo wraz z jego rozwojem psychofizycznym pojawiają się nowe wyzwania i trudności do pokonania.

Seweryn Pachuta urodził się 22 kwietnia 2013 roku w Lublinie, z diagnozą autystyczną od 2 lat. Seweryn jest na początku drogi terapeutycznej, nie potrafi mówić, jest bardzo pobudzony, ma problemy z koncentracją i skupieniem na danej czynności. Nie potrafi nawiązać kontaktu z otoczeniem,jest zamknięty w sobie. Wymaga natychmiastowej pomocy, bo każdy dzień terapii ma ogromne znaczenie dla jego przyszłych postępów na drodze do samodzielnego życia.

Postępy Szymona stanowią namacalny dowód na to, jak ważna i niezbędna jest terapia logopedyczna, psychologiczna i trening umiejętności społecznych. Stanowią też mocne oparcie dla rodziców Seweryna oraz motywację do podjęcia wszelkich starań, aby pozyskać środki na jego leczenie. Chcemy, aby organizowany piknik charytatywny stał się dobrym początkiem wsparcia dla tych małych wojowników i ich rodziców w walce o lepsze jutro.

Patroni medialini i sponsorzy imprezy :
– Radio Centrum
– Nowy Tydzień
– Akademia Piłkarska Futbolove Katharsis
– Klub Sportowy Bronowice Lublin
– Zamkowo.pl – wynajem dmuchańców
– Rapublic Records
– Chlor Reprezentant
– I Love LBN
– Prosto Lublin
– Shatoon Sport Lublin
– AXiS zdrowy kręgosłup
– Sportowy Lublin
– Auchan
– Łejkap Studio
– Spartans ASG
– e-taxi Lublin

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.