romek
piątek, 13 lipca 2018, 14:31

PROFILE @ Grzegorz BONIN jednak w Motorze Lublin.

Przez sześć lat gry w Górniku Łęczna Grzegorz Bonin był zwykle w czołówce najlepszych piłkarzy ligi w której grał, a na koniec roku zbierał laury plebiscytowe. Na przykład stale przesuwał się na liście w całej historii rankingów Kuriera Lubelskiego.W 2016 roku bramkę jego autorstwa uznano bramką Roku w Ekstraklasie.

Oto notatka po ostatniej jego obecności na liście, bo niestety po spadku Górnika z Ekstraklasy i I ligi, jego pozycja wśród ogółu sportowców też spadała.

Grzegorz Bonin właśnie zrezygnował z gry w Górniku.

+++

CYTAT:

…Po raz 54. rozstrzygnęły się losy plebiscytu Kuriera Lubelskiego na Sportowca Roku. W 2015 roku najlepszy okazał się pływak Jan Świtkowski z klubu Skarpa Lublin.  Napastnik Górnika Łęczna Grzegorz Bonin zajął 6. miejsce. Dzięki temu awansował na 6. miejsce w historii plebiscytów wśród piłkarzy. To jedyny piłkarz, który gra i może ponownie poprawić miejsce. Już za rok Bonin mógłby wyprzedzić Dariusza Opolskiego – jedyny warunek jest taki, że musiałby wygrać!

Aktualna lista najlepszych piłkarzy w historii plebiscytów Kuriera Lubelskiego:

1. Dariusz Opolski – 17 pkt.

2. Roman Dębiński – 13 / Zygmunt Kalinowski – 13 /  Andrzej Pop – 13

3. Ryszard Brysiak – 11

4. Paweł Bugała – 10

5. Grzegorz Bronowicki – 9

6. Grzegorz Bonin – 8

7. Leszek Iwanicki – 7 / Leszek Pisz – 7

8. Berthlod Moritz – 6 / Marian Nowara – 6 /Edward Widera – 6

9. Janusz Przybyła – 5

10. Waldemar Fiuta – 4 /  Leszek Kokowicz – 4 / Sergiusz Prusak – 4

11. Władysław Kuraś – 3 /  Marcin Syroka – 3  /Jacek Ziarkowski – 3

12. Ryszard Dworzecki – 2 / Robert Grzanka – 2 /  Bolesław Mącik – 2 / Marcin Popławski – 2 / Artur Sejud – 2 /  Przemysław Żmuda – 2

13. Zbigniew Kondziak – 1 / Jerzy Krawczyk – 1 / Jan Lisiewicz – 1 / Velijko Nikitovic -1 /  Wiesław Rafalski – 1

koniec cytatu

+++

PROFILE / Grzegorz BONIN (ur. 2 grudnia 1983). Napastnik. Kluby: Mewa Gniew, Wisła Nowe, Radomiak Radom, Korona Kielce, Górnik Zabrze, Polonia Warszawa, ŁKS Łódź, Pogoń Szczecin, Górnik Łęczna. Jeden z najlepszych napastników w historii Górnika Łęczna.  W Górniku zagrał w 167. meczach i strzelił 33 bramki – 20 z nich zdobył na szczeblu Ekstraklasy i jest najlepszym strzelcem klubu na tym poziomie rozgrywek. Patrząc z perspektywy czasu – dzisiaj można wysnuć wniosek, że gdyby Górnik obronił ligowy byt z Ekstraklasy, względnie I ligi, to mógł wygrać jeden z plebiscytów Kuriera Lubelskiego, a 10 punktów więcej dawało by mu 1 miejsce na liście przed Dariuszem Opolskim. Jednak ostatnie wieści przyniosły informację, ze Bonin podpisał kontrakt z Motorem Lublin. Tak wiec pozostaje na Lubelszczyźnie, a jak Motor Awansuje to i Dariusz Opolski może poczuć się zagrożony.


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.