romek
środa, 27 czerwca 2018, 15:27

Grzegorz MAZUREK (prezes STARTU/Regent Pawłów): – Każdy awans to wyzwanie!

Prezes Grzegorz Mazurek: – Barwy strojów i herb mają magiczną moc!

= Start w V lidze, ale ja wiem, że  emocji w meczu z Saweną Sawin nie brakowało? Mimo, że to i tabelowo i sportowo w tym sezonie mierny zespół…

= Uznaliśmy, że jak  przyjechali w dziesięciu, to pójdzie łatwo. Zadziałała podświadomość i to jest chyba normalne, bo mamy jakieś doświadczenie. W dodatku szybko, bo już w 20 minucie prowadziliśmy 1:0. Tymczasem w Sawinie znalazł sie chłopak, który błysnął skutecznością. Trafił trzy razy w odstępie 43-52. Zrobiło się 1:3…

= Nie powie pan, że nie było zwątpienia…

= Było, ale gol Andrzeja Głowackiego w 66 minucie przywrócił wiarę w wygraną. bo tu trzeba powiedzieć, że sam awans zawisł w powietrzu. Ważny był w tym momencie wynik meczu Włodawianka – Bug Hanna. Włodawianka w tym momencie prowadziła niby 2:0, ale wiadomo jaka jest piłka.

= Jakby tego było mało, zrobiło się 3:3 po kolejnym golu Głowackiego…

= …tak 3:3 i wkrótce ten sam Głowacki mógł podwyższyć. Niestety szansa to nie gol.  W 83 minucie na 4:3 strzelił Bartosz Kwiatosz, ten sam, który trafił za trzy punkty w innym ważnym meczu z Agrosem Suchawa (2:1). Oto chłopak w ostatnich meczach ma farta do bramek za 3 punkty. Nawet ten gol na 4:3 padł po dobitce, bo najpierw bramkarz obronił uderzenie. W 87 minucie mieliśmy jedenastkę. Mogło być po meczu, ale los kazał drżeć o wynik do końca. W międzyczasie Bug Hanna zmniejszał rozmiary porażki i dążył do remisu z Włodawianką. Tak więc emocji nie zabrakło w każdej z tych 90 minut. Grałem w piłkę i rozumiem – i emocje i podświadome myślenie i szczęście.

= Awans to także kłopot. Drużyna, która wchodzi na wyższy szczebel rozgrywek musi spełniać licznie rygory.

= Tak. Czeka nas sporo wyzwań, ale są do zrealizowania. Zarówno w sferze organizacji, jak i infrastrukturze boiska. Trzeba się rozglądać bo potrzebne na przykład miejsce dla minimum 200 kibiców, potrzebne natryski w szatniach dla sędziów i gości, prąd będzie potrzebny. A finanse w tej samej wysokości, w dodatku dopływają ratalnie. Ot – sportowa lokalna rzeczywistość. Spora część budżetu jest przeznaczona na dojazdy na mecze drużyn seniorów i juniorów a także opłacenie trenera, choć jego wynagrodzenie to są niewielkie pieniądze w porównaniu z wysiłkieim który wkłada w prace by przygotować jak najlepiej drużynę do kolejnych meczów .

= Po awansie w dobrym stylu problemem jest też utrzymanie stanu posiadania. Chodzi mi o kadrę zawodniczą…

= Wierzę, a mam postawy, że jesienią zagrają wszyscy. Że dojdzie kilku chłopaków. tutaj wokoło jest kilka klubów. nie zmieszczą się w składzie tam, może spróbuja tutaj.

Prezes mimowolnie mierzy cele, ambicje i możliwości..

= Jaką rolę w sukcesie miała ‚szatnia’. Rozumie pan o co chodzi?

= Powiedzieć że ważną rolę  – to za mało. Tutaj rodzą się cele. Szatnia integruje i jest dopingiem. Ktoś, kto nie grał w piłkę tego nie pojmie… Szatnia dla meczu i drużyny to jak herb na koszulce.

= Start grał już w V lidze, więcej, był sezon, że był w czołówce jesiennej rundy. A wiosną wszystko runęło…

= Tak w sezonie 1995/1996 w rundzie jesiennej byliśmy liderem tych rozgrywek, ja i większość osób z zarządu grała w tej drużynie, czasy były inne i inna rzeczywistość. 

= Wójt już wam pogratulował?

= Nie miał kiedy, ale jak znam pogratuluje. Trzeba rozmawiać, przekonywać że coś się robi…

= Kiedy podsumowanie sezonu? Przecież to jeden z piłkarskich rytuałów…

= W przyszły piątek mamy spotkanie posezonowe. Pogadamy o ambicjach, celach i zadaniach..

Kadra  START/Regent Pawłów 2017/2019: Klin Bartosz, Bobrowski Piotr, Kamil Kurzepa, Sołtys Piotr, Maliński Mateusz, Dudek Mateus, Ozon Tomasz, Rafał Gryć, Słomiński Damian, Dawid Sulowski, Żukowski Emil, Żuk Piot, Adam Mazurek, Miazga Michał, Rasiński Rafał, Karauda Patryk, Kister Kamil, Bodak Adrian, Kwiatosz Bartłomiej, Bandosz Piotr, Kość Dawid, Głowacki Andrzej, Kiejda Marcin, Kułaga Igor, Chybiak Jakub, Kędzierski Gabriel, Czaus Damian, Góra Kamil (trener, zawodnik).

***

= Czego najlepiej życzyć beniaminkowi o interesujacej historii. Takiemu, który przed laty, już po rundzie jesiennej był nawet w czołówce V ligi?

= Optymizmu i wiary w dobry Start w rozgrywkach. Bo wiadomo – dobry start wiele wart…

hs/lp.pl

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.