romek
sobota, 23 czerwca 2018, 07:32

PROFILE @ Rustam KISHIEV (Start Krasnystaw): – Czas pomyśleć, żeby być z rodziną.

Rodzina jest najważniejsza.

Kiedy Włodawianka wpadła w kłopoty, które można opisać słowami  ‚ZGODA buduje, NIEzgoda rujnuje’ – grający w zespole Marka Droba piłkarze (stranieri) stanęli przed dylematem – co dalej? Trafiła się oferta z klubu od kilku lat walczącego o awans do IV ligi. Tak zjawili się w Krasnymstawie…

***

= Skąd pochodzisz?
= Ja jestem z miasta Równe.

= Pierwszy trener?
=  Chyzhevsky Yuri, zacząłem z nim  pracować w wieku 10 lat i odniosłem wiele zwycięstw.

= Jak trafiłeś do Krasnegostawu?
= „Start” – to była trudna decyzja. Graliśmy z kolegą we  Włodawiance Włodawa w IV lidze. Nie rozumiejąc się z zarządem, szukaliśmy klubu. Start Krasnystaw obdarzył nas zaufaniem. Piękny stadion, normalne warunki finansowe i ambitny zespół.

= Który mecz wiosną był najlepszy – pozwolił wam uwierzyć w awans?
= Prawdopodobnie mecz na swoim stadionie, gdzie wygraliśmy 3:0 z Ogniwem Wierzbica. Ten mecz dodany wzmocnił nas.

= Który gol był najważniejszy?
= Jest oczywiste, że w ostatnim meczu jak  – po moim golu na 2:0 opadł stres. Odeszły nerwy.  pamiętam mecz z Unią Białopole – w pierwszej rundzie, gdzie wygraliśmy 4:0.  „Zapukałem” 1:0 i 3:0,. A przecież do tego meczu – Unia nie straciła  do nas żadnych punktów.

= Gdzie mieszkasz?
= Teraz mieszkam w Krasnymstawie, pracuję w Cessanicie.

= Twoja opinia o Starcie – może grać jeszcze lepiej?
= Sam zespół jest bardzo ambitny i młody, będzie lepszy. Wierzę w ten projekt, więc wybrałem tę opcję, aby kontynuować karierę. Ufam prezesowi klubu  bo widzę,  jak bardzo go kocha. Oto fantastyczne wsparcie dla darczyńców. Stopniowo dostosowywałam się do miasta, wiele zależało od wyjścia zespołu do IV ligi.  Teraz mogę pomyśleć o zabraniu swojej rodziny do siebie. Co więcej, są tacy ludzie, którzy mogą pomóc w każdej sytuacji. Dziękuję szczególnie Kubie Frącekowi, który bardzo nam pomógł.. Teraz można pomyśleć o zabraniu swojej rodziny do siebie.

= Kto jest dla ciebie najważniejszy, widzę jak cenisz rodzinę…
= Bo dla mnie najważniejsza jest rodzina, mam dwie córki, dla których tęsknię za nieskończonością.

= Zostajesz na nowy sezon?
= Do konca na następny sezon, więc pozostaję w zespole. Aleksander (Drahanczuk)  i ja przybyliśmy tutaj w drodze do czwartej ligi, nasza ambicja wymaga więcej. Chcemy się rozwijać i pomagać klubowi w rozwoju.

= Hobby …
= Lubię odwiedzać siłownię, ogólnie sport jest integralną częścią mojego życia.

= Piłkarski wzór…
= Dla mnie idealnym piłkarzem jest Messi, on mnie inspiruje.

hs

PROFILE / Rustam KISHIEW (ur. 14.04.1990 r.). Napastnik.  Kluby: Sadowe Gosha, Awangarda Zitomira, Włodawianka Włodawa (IV liga LUBLIN – 4 bramki), Start Krasnystaw  (mistrz V ligi CHEŁM – 26 bramek, awans do IV ligi LUBLIN.).

+++

Rustam Kishiev i Michał Kuczyński we Włodawiance Włodawa.

***

Z NOTATNIKA statystyka Startu 1944 Krasnystaw:

= W 2018 roku START Krasnystaw wywalczył 14. awans do wyższej klasy rozgrywkowej w swojej historii.  Może to znacząca cyfra sukcesów, lecz przecież nie byłoby jej – gdyby nie było też dużej liczby degradacji. Najwięcj AWANSów zdobył rener Mieczysław KACPRZAK (3), Józef ORKISZEWSKI (2), Janusz ZAWORSKI (2). Pozostałe wywalczyli: Janusz Hernik, Zenon Wesołowski, Marian Bartosiewicz, Marcin Ciechan, Marek Kwiecień,  Podpis pod ostatnim awansem złożyli: Daniel KRAKIEWICZArkadiusz MAZUREK. To 9. i 1o. trener na liście awansów.

Jedyna taka chwila  / Fot. Patrycja Kwitek

KADRA zawodników 2017/2018: Tomasz Wikło, Sebastian Kowiński, Sławomir Ryć, Mateusz Borys, Michał Kuczyński, Radosław Lenard, Dawid Bielak, Jakub Frącek, Rustam Kishiew, Oleksandr Drahanczuk, Marek Szponar, Daniel Chariasz, Karol Wojciechowski, Piotr Wójcik, Michał Saj, Bartłomiej Dworucha, Sebastian Sadowski, Łukasz Nowakowski, Patryk Ciesielski, Karol Kowalczyk, Michał Łuczyn, Mateusz Skrzypa. Pewnie są braki, ale przecież współczesne media są inne. Korekta możliwa natychmiast…

p+


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.