romek
środa, 6 czerwca 2018, 11:28

LIGA wspomnień 2018 * Czterdzieści lat temu BYŁ 1978 rok…

Przy okazji finału LZPN w Hrubieszowie przypominamy po raz kolejny rok 1978 rok. Tym razem okazja szczególna – mija 40 lat od tamtych chwil, od tamtych dni, tygodni, miesięcy… MOTOR walczył na arenie krajowej, a przegrał przez piłkarskiego chochlika w rzutach karnych, kiedy to piłka po strzale Jerzego Jagiełły odbijała się od rożnych przeszkód, ale nie chciała trafić do siatki.. Finał Pucharu Polski rozegrano w Lublinie, a jednym z aktorów był trener kadry narodowej Adam Nawałka.
 
Orion Niedrzwica Duża wygrywał mecz po meczu. W gazetach pisano „W Niedrzwicy znów SENSACJA!” W Pucharze Polski startował jako zespół klasy B, eliminował III-ligowców, a przegrał dopiero w II rundzie szczebla centralnego… POLECAMY lekturę publikacji na lubelskapilka.pl.
p+
PS. Jako ciekawostkę podajemy, że Unia Hrubieszów też miała swojego pucharowego idola. Był nim pochodzący z Józefowa nad Wisła Eugeniusz Gajec. Wkrótce w LEGENDACH i Waldemar Baczewski i Eugeniusz Gajec.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.