romek
poniedziałek, 4 czerwca 2018, 14:48

MUNDIAL po naszemu (3) @ Szkoda, że Szymański nie jedzie…

Sebastian Szymański

Trudno! Adamowi Nawałce zabrakło odwagi, żeby nastolatka z Legii Warszawa zabrać na MUNDIAL. SZKODA! Bo Kazimierz Górski nie miał   wątpliwości, żeby zabrać na inny MUNDIAL Władysława Żmudę, a Jacek Gmoch nie bał się postawić  na …Nawałkę, czy Bońka. A ci nie zawiedli.

Jestem pewny, że Szymański też by nie zawiódł, gdyby trener zaryzykował.  Szkoda, że Nawałka nie poszedł tropem poprzedników, ale rozumiem. Ot – lubi zawodników ‚zadaniowych’, skutecznych, oddanych idei trenera.  Taki Sebastian Szymański może tylko zagryźć zęby i powiedzieć: – Jeszcze przyjdzie na mnie czas. Ja wam pokażę.

To by było na tyle – nie będziemy się rozpisywać i ględzić. Czas na grę.  Czas ględziorów z okienka nadejdzie. Osobiście wolałbym tylko, żeby to ględzenie odbywało się już po meczu, bez żadnych proroctw, buchalterii i mądrości…

Niech piłkarze coś wywalczą najpierw – a później pogadamy!

hs

PS. Jedynym piłkarzem, który ma biogramie ‚lubelski akcent” jest Jan Bednarek, który zaliczył epizod w Górniku Łęczna. To znaczy zagrał w 17 spotkaniach…

***

Oto wybrańcy Adama Nawałki na mundial:

12. Bartosz Białkowski
22. Łukasz Fabiański
1. Wojciech Szczęsny

5. Jan Bednarek
18. Bartosz Bereszyński
4. Thiago Cionek
15. Kamil Glik
3. Artur Jędrzejczyk
2. Michał Pazdan
20. Łukasz Piszczek

16. Jakub Błaszczykowski
6. Jacek Góralski
11. Kamil Grosicki
10. Grzegorz Krychowiak
21. Rafał Kurzawa
8. Karol Linetty
17. Sławomir Peszko
18. Maciej Rybus
19. Piotr Zieliński

23. Dawid Kownacki
9. Robert Lewandowski
7. Arkadiusz Milik
14. Łukasz Teodorczyk

Rezerwowy: Marcin Kamiński – zmiana najpóźniej na 24 godziny przed pierwszym meczem MŚ z Senegalem


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.