romek
niedziela, 3 czerwca 2018, 08:42

M-e-D-i-A (Piłka Nożna) * Jacek MAGIERA o Sebastianie SZYMAŃSKIM…

W tygodniku piłkasrkim o talencie Sebastiana Szymańskiego mówi Jacek Magiera

***

Sebastian Szymański żartował na zgrupowaniu kadry U-21, że nie tylko będzie grał na mundialu U-20, ale będzie też kapitanem. Zawodnikowi Legii powierzy pan tę rolę?

Rok dla tak młodego zawodnika to szmat czasu. Sebastian jest na topie, wywalczył miejsce w wyjściowej jedenastce Legii, być może pojedzie na mundial, ale z dorosłą reprezentacją. Nie chcę wybiegać tak daleko w przyszłość. Weźmy przykład Bartka Kapustki, dwa lata temu grał w finałach mistrzostw Europy we Francji, zdecydował się wyjechać z Polski… i na razie jest zawodnikiem kadry U-21. Oczywiście, liczę na Sebastiana, jeśli jednak przebije się w dorosłej reprezentacji, wiadomo, że to będzie dla niego i selekcjonera priorytet. I słusznie. Natomiast turniej to już inna sprawa. Trzeba będzie to wszystko pogodzić, także z młodzieżówką Cześka Michniewicza, bo w niej występuje Kamil Grabara, który też rocznikowo pasuje do kadry U-20. Rozmawiałem z Kamilem i wie o naszych wszystkich planach. W każdym razie kwestia kapitana na razie jest sprawą otwartą. 

Dla Sebastiana Szymańskiego jest za wcześnie na zagraniczny wyjazd?

Nie jestem w Legii, nie mnie to oceniać. Na pewno Sebastian musi grać. Natomiast musi wcale nie znaczy, że ma dostać miejsce w składzie za darmo. Jest tego świadom. Przy jego warunkach fizycznych, wielu trenerów zostawiłoby go na boku, bo za niski i za chudy, ale ja mu dałem w Legii szansę. Bo mocno sobie na nią zapracował. I dziś mam satysfakcję, widząc, jak rośnie jego znaczenie w zespole, jak przejmuje rolę lidera, bierze odpowiedzialność za grę, że się tego nie boi. W decydujących momentach poprzedniego sezonu od niego w Legii zależało najwięcej

Piłka Nożna / wybrane fragmenty rozmowy


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.