romek
środa, 30 maja 2018, 07:26

KARTKA wyrwana z życiorysu portalu lubelskapilka.pl @ Dwukrotny triumfator rywalizacji TOP 10 open Paweł CHOCHOWSKI (wówczas Górnik 1979 Łęczna) odpowiada…

* Pamiętasz przelom lat 2011/2012?
– Oczywiście że pamiętam. To najlepsze chwile w moim życiu sportowym. Wszyscy graliśmy na bardzo wysokim poziomie. Była naprawdę świetna atmosfera.

* A co zapamiętałeś szczególnie?
– Najmocniej utkwił mi w pamięci mecz w Pucharze Polski, kiedy to graliśmy w półfinale z Avią Świdnik. To co się działo na trybunach naprawdę było niezwykłym przeżyciem. Kibice wtedy byli naprawdę naszym „12 zawodnikiem”. Mecz był na wysokim poziomie i na pewno się wszystkim podobał. Niestety przegraliśmy ten mecz 0:3.

* A może któraś bramka zapadła szczególnie w pamięci? Po dzisiejszemu
powiem – ‚zapisana na twardym dysku na zawsze’?
– Dużo było tych bramek. Naprawdę nie pamiętam. Dla mnie każda bramka jest ważna i daje mi dużo radości.

* Kto ci najczęściej podawał, asystował? Przecież w dwa lata strzeliłeś ponad 100 bramek? Czy może to był Łukasz Polikowski?
– Niestety nie Łukasz, ale „Bączek”. Operował takimi zagraniami – po prostu „stadiony świata”. Najczęściej dogrywał mi Mirosław Dobrowolski. To on grał najbliżej mnie. Byliśmy zgrani, rozumieliśmy się bez słów. Tak naprawdę to on robił wszystko na boisku, ja byłem takim dodatkiem żeby dołożyć nogę.

* Tamta drużyna była w lokalnej piłka rewelacją i rewolucją?
– GKS Górnik 1979 Łęczna po 3. sezonach się rozpadł. Wróciła nazwa Górnika Łęczna, Już nie przychodziło tylu ludzi na mecze. Niestety to już nie było to co na początku, nie było tego czegoś. Moja przygoda z piłką trwa dalej może nie tak intensywna ale trwa. Obecnie gram w Trawenie Trawniki, było też kilka krótkich epizodów: Ludwiniak Ludwin, Unia Hrubieszów .

* Czym jest dla Ciebie piłka nożna?
– Częścią mojego życia. Nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez niej. Uwielbiam grać. Piłka mnie odstresowuję – zapominam wtedy o problemach.

* Jako super-strzelec pewnie kibicujesz gwiazdom pola karnego. Masz ulubieńca, którego możesz zareklamować młodzieży do naśladowania?
– Na chwilę obecną to chyba wszyscy wiedzą, że najlepszy jest Robert Lewandowski. Jest piłkarzem wysokiego formatu, wie czego chce, jest poukładany – to naprawdę dobry przykład do naśladowania. To jest prawdziwy „łowca bramek”.

Trawena Trawniki 2016. Chochowski stoi drugi z lewej.

* Co jest najważniejsze dla Pawła Chochowskiego?
– Rodzina jest dla mnie najważniejsza. Mam piękna i cudowną żonę, która mi bardzo pomaga. Mam też trojkę wspaniałych dzieci. Także mogę powiedzieć śmiało, że mam już chyba wszystko.

* Twoja ostatnia bramka?
– Ostatnią bramkę jaką strzeliłem to z „GKS Niedźwiada” z rzutu karnego na 2:2.

*Dziękujemy

hs

+++
PS. Najlepszy strzelec TOP 10 open na wszystkich lubelskich boiskach seniorów:

* Sezon 2011*2012 – Paweł Chochowski – 48 goli, (Górnik 1979 Łęczna, grający w klasie B).
* Sezon 2012*2013 – Pawel Chochowski – 42 gole, (Górnik 1979 Łęczna, ale grając już w klasie A).


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.