romek
środa, 16 maja 2018, 18:37

MUNDIAL 2018 po naszemu (1)… @ Komentuje Mateusz GISKA: – Nikogo mi nie brakuje w pierwszej kadrze NAWAŁKI, „ale, że Dudka na mundial nie wzięli?”.

Zaczynamy już powoli przed mundialową gorączkę. Adam Nawałka podał szeroką kadrę i komentarze ruszyły. Gdybym miał napisać kogo mi brakuje w kadrze, to szczerze? Byłoby mi bardzo trudno wybrać takich zawodników. Przewijają się nazwiska Świerczoka, Niezgody czy grającego na antypodach Adriana Mierzejewskiego.

Obecny selekcjoner stanowisko piastuję już prawie 4 lata i przez ten czas nauczył mnie, albo inaczej; przekonał mnie żeby mu po prostu zaufać. Przez lata po meczach kadry najlepsi byli ci, którzy powołania nie otrzymali. Negatywny wynik, według dziennikarzy i ekspertów, był przyczyną ich absencji. Tak więc ciężko mi wskazać kogo mi brak. Mógłbym napisać o Świerczoku, bo trochę go lubię, jednak patrząc uczciwie akceptuje taki stan rzeczy. Przypomnę wszystkim tylko kilka sytuacji, gdy trener był krytykowany za powołania takie czy inne. 1.Sebastian Mila, że za stary, bez motoryki na poziomie międzynarodowym, wchodzi i strzela bramkę Niemcom, Gruzji a Grosiciki w meczu ze Szkocją okrada go z asysty życia. 2. To samo mówiło się o Sławomirze Peszko przed Irlandią, (inna sprawa, że w tym spotkaniu od pierwszej minut grać miał Kucharczyk, lecz na ostatnim treningu przed meczem spali się psychicznie i nie wykonywał nakreślonych zadań taktycznych), strzelił bramkę, walczył. 3.Krzysztof Mączyński to bęben do walenia, zawsze kiedy tylko kadra zagra gorszy mecz, a on nie raz i nie dwa udowodnił swoją przydatność nakrywając czapką między innymi Krychowiaka. 4.Mało kto pamięta również jakie cięgi zbierał Michał Pazdan, a w trakcie Euro doczekał się piosenki na swoją cześć. Tak więc apeluję, zaufajmy trenerowi, udowodnił, że ma jaja, nie boi trudnych decyzji i posiada pomysł na tę drużynę.

czytaj także...

Czytaj także …

Wstrzymałbym się z krytyką do czasu zakończenia Mistrzostw. Nawałka jak wytrwawny szachista przewiduję kilka ruchów do przodu. Nic nie jest poddane przypadkowi. Z drugiej strony, Szeroka Kadra, jak sama nazwa wskazuje, jest szeroka, trzon kadry już mamy, pozostało ledwie kilka miejsc do obsadzenia i to bardziej w roli widza, niż pełnoprawnego uczestnika turnieju. Obecność na tej liście bądź nie, dla takiego Piątka, Szymańskiego, Świerczoka lub Niezgody powinna być impulsem do jeszcze cięższej pracy- jeśli będzie odwrotnie, to znak, że coś poszło nie tak.

Plusem tych powołań jest brak pytań w stylu żartu z brodą „ale, że Dudka na mundial nie wzięli?”.

Mateusz GISKA


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.