romek
sobota, 12 maja 2018, 16:11

pilkarz+ … KARTKA wyrwana z historii 10 lat portalu lubelskapilka.pl @ PRZEDSTAWIAMY * Kamil WÓJCIAK (Garbarnia Kurów): – Samochody i FUTBOL – moja pasja!

= Jesteś najlepszym strzelcem Garbarni Kurów.
= Tak wynika ze statystyki
 
= Bramkarze po twoich strzałach aż 13 razy wyjmowali piłkę z siatki. Mogło być lepiej?
= Na pewno.
 
= Czy to jest wobec tego wynik na miarę króla strzelców lubelskiej A – klasy?
= Nie, napastnik z Góry Puławskiej strzelił na pewno więcej. Nazywa się Paweł Czekaj – 15 albo 16 goli. Po 13 goli też ma kilku zawodników. Tak wiec czołówka jest u nas liczna.
 
= Grałeś w innych klubach, czy tylko w Garbarni?
= Zaczynałem w Garbarni Kurów pod okiem Stanisława Cybulskiego. W pewnym momencie trafiłem do Górnika Łęczna, do zespołu juniorów. Uznałem jednak, że poza futbolem, trzeba umieć coś więcej. Zacząłem studiować. Na krótko trafiłem do Puławiaka, gdzie byłem obrońcą, toteż nie postrzelałem sobie. Po powrocie do Garbarni wróciłem na pierwszy front walki o punkty – do ataku. A więc nareszcie zacząłem grać tam, gdzie lubię najbardziej.
 
= Który gol sprawił ci najwięcej satysfakcji – jeden z tych 13?
= Wszystkie dają satysfakcje. Niemniej jednak jak mam wybrać – to ten w meczu z Mazowszem Stęzyca. Byliśmy na ostatnim miejscu w tabeli i wygraliśmy 2:0 z liderem. To się zawsze pamięta!. Rafał Wałach mi podał, strzeliłem w róg po przyjęciu i piłka usiadła w siatce. To był strzał gdzieś z 13 metrów.
 
= Znów 13???
= Przypadek, że akurat wymieniłem taką odległość. Bo mogło to być 12-14 metrów.
 
= Pamiętasz jakiś mecz, który się pamięta tak, …na całą karierę?
= To było kilka lat temu – mecz o utrzymanie w lidze który przegraliśmy. Potrzebowaliśmy zwycięstwa, niestety po ciężkim meczu chyba zremisowaliśmy, juz nie pamiętam. Przegrywaliśmy 0:2 i goniliśmy wynik. Nie udało się, tylko zremisowaliśmy – płakałem jak dziecko.
 
= Kto ci powiedział: „Masz talent, trenuje igraj w piłkę!”
= Mój obecny trener – były piłkarz Garbarni Dariusz Gajda.
 
= Zainteresowania poza piłką?
= Studiuję na Politechnice Warszawskiej, na kierunku samochody i maszyny robocze. Wszystko z tej tematyki to moja pasja. Fantastycznie jest robić to co się lubi. A lubię piłkę i poznawanie silników oraz dusz samochodów. Bo samochody mają duszę.,
 
= Ciężko pogodzić piłkę i takie studia?
= Powiem inaczej unikając odpowiedzi „tak albo nie”. Powiem: tak albo nie – szkoda mi treningów, które muszę opuszczać, ale nie szkoda nauki na uczelni.
 
= Życzę na wiosnę tytułu króla strzelców, bezproblemowo zdawanych egzaminów i powrotu Garbarni do V ligi.
 
===
KAMIL WÓJCIAK (ur. 1989). Napastnik. Kluby: Garbarnia Kurów, Puławiak Puławy. Zaczynał jako obrońca. Trenerzy: Stanisław Cybulski, Bernard Bojko, Dariusz Gajda. Szkoła: Politechnika Warszawska. Sukces: najlepszy strzelec Garbarni Kurów jesienia 2008 – 13 goli. Wzór zawodnika: z opowieści polubiłem Kazimierzę Deynę, obecnie Thierry Henry. Ambicje: ukończenie studiów, awans Garbarni do ligi wyższej, wygrywanie spotkań piłkarskich.
lp.pl/2008
 
+++
 
PS. PLUS (kluby po 2008 roku): Legia Bemowo (Warszawa), GKP Targówek (Warszawa), Legionovia Legionowo, GKP Targówek (Warszawa) , Targówek (Warszawa), Garbarnia Kurów, Mazur Karczew.
lp.pl

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.