romek
piątek, 11 maja 2018, 09:23

M-e-D-i-A (kronikatygodnia.pl) @ Michał ŻUK i Miłosz ŻUK – chłopcy z Zamojszczyzny są ostatnimi czasy na ustach całej piłkarskiej Polski. I nie tylko Polski 

Starszy gra w młodzieżowej drużynie FC Barcelona. Młodszy z braci w Aqa Hotel Futbol Club. Rodzice obu chłopców pochodzą z Zamojszczyzny

***

Dwaj chłopcy z Zamojszczyzny są ostatnimi czasy na ustach całej piłkarskiej Polski. I nie tylko Polski. Michał Żuk i Miłosz Żuk w pełni sobie na to zasłużyli. Dzięki Bogu (i mądrym rodzicom) ogromny medialny szum nie powinien im jednak zaszkodzić. Popularność braci nie powinna jednak dziwić, skoro starszy 9-letni Michał i o rok młodszy Miłosz z piłką u nogi potrafią dokonywać wielkich rzeczy jak na swój wiek.

Starszy gra już w La Masii, czyli młodzieżowej drużynie FC Barcelona. Wbrew doniesieniom medialnym nie jest to żadna szkółka Barcelony, lecz ten sam klub, w którym biega po boisku Messi czy Iniesta. Młodszy z braci Miłosz rozpoczynał swą przygodę z piłką w Ca La Guido z Blanes, a obecnie gra w Aqua Hotel. Przez cały czas jest też obserwowany przez skautów kilku katalońskich klubów. Rodzice młodziutkich zawodników pochodzą z Zamojszczyzny: ojciec z Michalowa, a matka z Płoskiego. Przed dwunastoma laty jako pierwszy do Hiszpanii wyjechał pan Mariusz. Półtora roku później, świeżo po ukończeniu studiów magisterskich na KUL-u, dołączyła do niego żona Ania. Na Półwyspie Iberyjskim ułożyli sobie życie, a owocem ich udanego związku są Michał i Miłosz, którzy urodzili się w Blanes w mieście położonym na wybrzeżu Costa Brava. Obaj chłopcy grają w piłkę od trzeciego roku życia. Choć Michał jest z rocznika 2009, a Miłosz z 2010, to dzielą ich prawie dwa lata, bo starszy przyszedł na świat w styczniu, a młodszy w listopadzie. I choć dzisiaj głośniej jest o dziewięciolatku, to znawcy piłki nożnej nie mają złudzeń, że obaj młodzieńcy stoją przed szansą zaistnienia w piłkarskim świecie.

kronikatygodnia.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.