romek
czwartek, 10 maja 2018, 11:29

profile / Mateusz KŁYK (Powiślak Końskowola) zawodnikiem, który zdecydował o sukcesie w finale…

– Trzeba przyznać, że mieliśmy dzisiaj dużo szczęścia, ale myślę, że bez tego nie da się wygrywać. – powiedział po lubelskim finale Pucharu Polski dla lubsport.pl, trener Łukasz Giza. – W 119. minucie po kontrze naszego zespołu Mateusz Kłyk oddał strzał z trzydziestu pięciu metrów, który ostatecznie dał nam to cenne trofeum. Wypada się cieszyć i przede wszystkim jeszcze raz pogratulować zawodnikom. 

Kłyk był na boisku 39 minut, kiedy padł decydujący gol. Tak oto po raz kolejny trenerski instynkt przy zmianie Damiana Kopcia na Mateusza Kłyka okazał się przełomowy.

Kim jest  Mateusz KŁYK? Urodził się w 1989 roku w Lublinie. Pierwszy klub to Sygnał Lublin. Później szukał szansy w innych zespołach: Motorze Lublin, Bogdance Łęczna, Orionie Niedrzwica Duża, Wieniawie Lublin, Lubliniance. Stalo Kraśnik. Teraz jest w Powiślaku Końskowola. Sukces w LZPN jest jednym z większych w karierze. A przecież jeszcze czeka półfinał Wojewódzkiego Pucharu Polski i ewentualny finał o 30 tys.

p+

Foto – Mateusz Kłyk w Orionie Niedrzwica Duża.


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.