romek
środa, 9 maja 2018, 10:30

Tomasz IWAN (trener UKS Jedynka Kasnystaw): – TURNIEJ „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” to już historia…

* Czym jest dla tych chłopaków drugi medal turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”? Słyszałem dyskusję, że wkrótce medal czy sukces w turnieju będzie się wpisywać do piłkarskich biogramów w karierach zawodników. A więc ranga mimowolnie urosła. 

* Medal dla chłopaków to nagroda za ciężką pracę na treningach, obozach,  turniejach i w meczach. Jednak myślę że najważniejszy jest bagaż doświadczeń jaki przywieźli z tego turnieju. Dziś już trzeba patrzeć w przyszłość dalej się rozwijać bo turniej z ‚Podwórka na stadion to już historia’. I czy ktoś ma 2 miejsce czy odpadł na etapie powiatowym ma takie same szanse wrócić na PGE jako reprezentant kraju.  Tylko trzeba realizować swoje marzenia krok po kroku.

* Tak samo się zmienia klimat przed i w czasie zawodów  Ten turniej ma być zabawa i sport?

* Chłopcy z reguły podchodzą do wszystkiego bardziej emocjonalnie, to wynika z ich temperamentu oraz dużej świadomości tego co mogą osiągnąć poprzez taki turniej. Dlatego ta równowaga między rywalizacją sportową a zabawą musi być ważna. Jest czas na trening. mecz i turniej, ale też musi być odskocznia w postaci zabawy. Należy pamiętać że Ci chłopcy mają po 12 lat.

* Wrażenie z finałów trenera!

* Moje wrażenia są bardzo pozytywne. Po raz kolejny jesteśmy na podium turnieju o  Puchar Tymbarku w tym roku zagraliśmy na PGE Narodowym,  gdzie nie każdy może być na murawie, a co dopiero na niej grać.

* Suma wrażeń dzieci i rodziców?

* Jeśli chodzi o rodziców to myślę że byli dumni ze swoich chłopców. Najpiękniejsze na tym turnieju jest to że podczas rozgrywek nikt niczego nie udaje,  są szczere emocje,  łzy szczęścia, porażki a łzy także dumy z tego że chłopacy tak daleko doszli w tym turnieju. Rodzice moich chłopców spisali się fantastycznie wspierali nas dopingiem, za co im serdecznie dziękuje. A jeśli chodzi o mo

ich chłopców – mają wspomnienia, których nikt im nie zabierze. My jako drużyna podchodzimy do tego z wielką pokorą, owszem jesteśmy na 2 miejscu co oznacza że znów podnieśliśmy sobie poprzeczkę i musimy dalej pracować, aby się rozwijać i podnosić swoje umiejętności piłkarskie.

* Który mecz podczas finałów zapisał się jako najważniejszy? Czy finał?

* Każdy mecz do finału na narodowym był ważny od etapu miejskiego do samego finału.

* Gratulujemy!

***

= UKS Jedynka Krasnystaw 2018, wicemistrz turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. KADRA: Szymon Dubaj, Jakub Wojewoda, Marcel Moniakowski, Kamil Radecki, Mikołaj kedziora, Damian Pachuta, Maciej Buk, Ignacy Pirog, Jarosław Kukulski. Najlepszy piłkarz turnieju – Mikołaj Kedziora. Trener Tomasz Iwan. Droga na podium: – SP 1 Ostróda 1:0 , MKS Helny, AMO Rzeszów 1:1, Strzelce Opolskie 4:0, SP 15 Bydgoszcz 1:0. FINAŁ – SP7 Koszalin 1:3


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.