romek
piątek, 4 maja 2018, 10:21

Dzieci z lubelskiego wśród najlepszych XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Pucharu Tymbarku”Za nami kolejna,

Dzieci z lubelskiego wśród najlepszych XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Pucharu Tymbarku”. 

Za nami kolejna, XVIII edycja organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 2 maja, po meczach Wielkiego Finału na PGE Narodowym w Warszawie, wyłonione zostały najlepsze w Polsce drużyny w kategoriach do lat 10 oraz 12. W kategorii chłopców do lat 12 drugie miejsce zajęła drużyna Jedynki Krasnystaw, która w finale musiała uznać wyższość ekipy SP 7 Koszalin z województwa zachodniopomorskiego.

Pozostali zwycięzcy to Beniaminek Krosno i AMO Rzeszów z Podkarpacia w kategorii U-10 oraz UKS SMS Łódź z woj. łódzkiego wśród dziewczynek do lat 12. Zwycięzcy, poza otrzymaniem Pucharu Tymbarku, w nagrodę obejrzą z trybun czerwcowy mecz reprezentacji Polski z Litwą i spotkająsięz podopiecznymi Adama Nawałki tuż przed wylotem kadry na mistrzostwa świata w Rosji.

Trwające w dniach 29 kwietnia – 2 maja Finały Ogólnopolskie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zgromadziły w Warszawie 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski. Po uroczystym otwarciu przy stadionie PGE Narodowym w niedzielne popołudnie, największe młode talenty ze wszystkich województw przez dwa dni rywalizowały na boiskach Legii i Agrykoli o awans do Wielkiego Finału. Zwycięzców XVIII edycji rozgrywek o Puchar Tymbarku poznaliśmy 2 maja na PGE Narodowym.

Na oczach fanów obecnych na trybunach oraz widzów, którzy oglądali transmisję na żywo w Polsacie Sport i Super Polsacie, najlepsze ekipy w rozgrywkach zagrały decydujące mecze na stadionie, na którym gole strzelali m.in. Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik czy Cristiano Ronaldo. Rozegrane zostały 4 spotkania finałowe, które dostarczyły nam wszystko, co najważniejsze w futbolu: piękne zagrania i bramki, dużą dawkę emocji, ale także postawy fair play i pasji w najszczerszym wydaniu. Najważniejsze mecze w dotychczasowej karierze tych młodych piłkarzy i piłkarek na antenie Polsatu Sport i Super Polsatu uświetnili swoim komentarzem: dziennikarz tej stacji, Mateusz Borek, oraz znany z kanału „Łączy Nas Piłka”, Łukasz Wiśniowski.

Zmagania ośmiu fantastycznych ekip osobiście obserwowali m.in. Zbigniew Boniek (prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski) oraz trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski: Czesław Michniewicz, Jacek Magiera, Marcin Dorna czy Bartłomiej Zalewski. –Dzieci przede wszystkim muszą mieć przyjemność z grania w piłkę. Każda chwila wolnego czasu spędzona na boisku, na grze, rywalizacji, zabawie, jest cenna. A trofea i nawet wyróżnienia indywidualne to dodatkowe bodźce, które wpływają na zawodnika, żeby dalej pracować i być jak najlepszym w przyszłości. Dzięki naszym sponsorom, dzięki Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej i wojewódzkim związkom piłkarskim organizujemy największy turniej dla dzieci w Europie. Wszystko dobrze funkcjonuje, dzieci mają z tego fantastyczną zabawi jest to dla nich świetny start. Jeżeli mówimy o piłce zawodowej, z tej całej rzeszy dzieciaków kilku na pewneo trafi do poważnej piłki– powiedział po zakończeniu rozgrywek prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. –Już od 5 lat rozgrywamy Wielki Finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” na stadionie PGE Narodowym. Co roku jest to ogromne święto dziecięcego futbolu oraz pokaz najwyższych umiejętności piłkarskich. Gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Finału Ogólnopolskiego. Życzę Wam wytrwałości w dążeniu do spełnienia piłkarskich marzeń – powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex.

Mecz Jedynki Krasnystaw z SP 7 Koszalin był zarazem ostatnim spotkaniem XVIII edycji Turnieju. Reprezentujący Lubelszczyznę chłopcy po pasjonującym starciu przegrali z drużyną z Koszalina 1:3. –Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników. Nie udało się co prawda wygrać, ale najważniejsze jest to, że osiągnęliśmy progres w porównaniu do poprzedniej edycji. Przede wszystkim chłopcy mieli okazję wystąpić na PGE Narodowym, co już jest spełnieniem marzeń. Nie wiadomo, kto z nich zostanie piłkarzem w przyszłości, a kto nie, ale tych wspomnień nikt im nie zabierze – tłumaczył trener Tomasz Iwan. Pytany o wrażenia z tegorocznych rozgrywek, zaakcentował radość swoich podopiecznych ze spotkania z najważniejszymi osobami w polskiej piłce. – Rozmawiałem z nimi po meczu i wszyscy podkreślali klasę VIP-ów przed Wielkim Finałem. Kiedy czekaliśmy w tunelu na wyjście na murawę, wśród obu ekip było widać stres, ale Prezes Boniek czy trener Adam Nawałka potrafili rozluźnić atmosferę. Mimo porażki w decydującym spotkaniu, mogę powiedzieć, że kilku moich podopiecznych znalazło się w orbicie zainteresowań trenerów, którzy będą prowadzić Letnią Akademię Młodych Orłów, więc to najlepsze podsumowanie naszej gry – zdradził.

W kategorii U-12 dziewczynki drużyny ZS Bystrzejowice Wielkie zajęły szóste miejsce. –Dla tej grupy zawodniczek, która wystąpiła w turnieju to wielkie przeżycie. Do domu zabieramy uśmiechy, fantastyczne wspomnienia i dawkę motywacji do dalszych treningów. Wynik nie jest najważniejszy, a pewnie mógłby byćlepszy, ale w Warszawie zabrakło naszej najlepszej zawodniczki– mówił trener Marian Misztal. Bardzo zadowolony z postawy swojej drużyny był też Gustaw Serafin, którego podopieczne z UKS Legion Gródek Szlachecki zajęły 10. miejsce w turnieju dziewczynek do lat 10. – Od czterech lat startujemy w finałach wojewódzkich i teraz po raz pierwszy udało nam się awansować do Finałów Ogólnopolskich. Jesteśmy klubem z małej, liczącej kilkuset mieszkańców wioski, a tylko jedna dziewczynka uczęszcza do innej szkoły. Podoba mi się to, że wszystko na tym turnieju jest przede wszystkim dla dzieci, a nie trenerów czy działaczy. Turniej o Puchar Tymbarku jest naszą docelową imprezą, dlatego mamy dużą motywację do pracy i podnoszenia poziomu, by jeszcze tu wrócić. Zrobienie drużyny z tak małej miejscowości, która rywalizuje w Warszawie z potentatami jak SMS Łódź czy Varsovia, to dla nas ogromny sukces –podsumował szkoleniowiec. W kategorii młodszych chłopców nasz region reprezentowała drużyna Niedźwiadka Chełm, która ostatecznie zajęła 10. miejsce.

Trener Michał Filipczuk był pod wrażeniem organizacji Finałów Ogólnopolskich. – Pod tym względem to najlepszy turniej, na jakim do tej pory byliśmy. Również poziom sportowy był znakomity, a do tego możemy grać w miejscu, w którym każdy piłkarz chciałby zagrać. Zajęliśmy co prawda dalsze miejsca, ale jestem zdania, że na takich sportowych imprezach najważniejsza jest dobra zabawa– przekonywał.

MB


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.