romek
sobota, 28 kwietnia 2018, 06:03

PROFILE / Łukasz WITKOWSKI (Eko Różanka) bohaterem finału PP Chełm…

Najlepszym piłkarzem finałowego meczu o Chełmski Puchar Polski 2018 uznaje się Łukasza Witkowskiego – bramkarza drużyny Eko Różanka, który w ostatecznej rozgrywce nie dał się dwukrotnie pokonać z jedenastu metrów. Podczas 90 minut gry egzekutor jedenastki Bartosz Bodys trafił w słupek natomiast w tie braku na karne „skusił” Marcin Terlacki… To znaczy Witkowski obronił jedenastkę.

Witkowski nie jest bramkarzem nieznanym w środowisku piłkarskim. Już w wieku juniora dał się poznać jak świetny zawodnik w polu karnym własnej bramki. Z teamem Górnika Łęczna zdobył dwukrotnie medal mistrzostw Polski juniorów – w Siemiatyczach i Ostrowcu Świękotrzyskim (2004 i 2005 r).

Grał w klubach: Górnik Łęczna, Górnik Łeczna II, Bogdanka Łęczna, Lewart Lubartów. Obecnie jest bramkarzem Eko Różanka. PP Chełm to jego kolejne trofeum na piłkarskim szlaku.

Kolega z ekipy medalistów mistrzostw Polski juniorów Karol Sobów mówi:
Jako junior był świetny. Miał refleks, gibki, dobry wyskok. Pewne walory wniósł do piłki z zapasów, bo trenował. Jam mam jeden medal mistrzostw Polski, Witek zdobył podwójnie brązowe krążki. Niewiele zabrakło do złota. Pecha miał Daniel Krakiewicz, bo uznano go najlepszym piłkarzem, choć zmarnował wyborną okazję na złoto.
p+
PS. Przypominamy, że serial EKO Różanka w Pucharze Polski jeszcze się nie zakończył. Teraz półfinał Lubelski.
+++
SKŁADY:

Sparta Rejowiec Fabryczny – SPS EKO Różanka 0:0, 4:5 w karnych (0:0, 0:0)

Sparta: Bralewski – Terlecki, Kucharski, Rutkowski, Bodys, Kiejda (101 Rossa), Martyn, Oleksiejuk, Barabasz, Adamiec (101 Wiewióra), Lewczuk (55 Kozioł).

EKO: Witkowski – Bartnik (75 Prus), Żakowski, Więcaszek, Całka, Sztybel, Walaszek, Wieliczuk, Magdysz, Gołąb (46 Błaszczuk), Waniowski.


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.