romek
czwartek, 12 kwietnia 2018, 21:42

TUR Turobin wygrywa w Aleksandrowie * COSMOS przegrywa u siebie 1:4

Coś nam się wydaje, że patrzenie na jakiekolwiek rozgrywki przez PRYZMAT niespodzianek i sensacji sam wciska nam si,e do umysłów. Po niespodziewanej porażce Startu Pawłow w chełmskiej klasie A, kolejny lider przegrywa u siebie – tym razem 1:4! Drużyna Mirosława Brodaczewskiego nie zawiodła i pokonała w Aleksandrowie miejscową Aleksandrię 3:2.Bramki strzelili: Dawid Gałka (as. Mateusz Kalamon), Paweł Kosidło, Łukasz Majkut (aa. Piotr Kosidło)!
 
CYTAT:
…W Aleksandrowie czekała na nas niemiła niespodzianka w postaci wody na większej części jednej z połów. Pierwszą część spotkania atakowaliśmy na bramkę znajdującą się w znacznym stopniu po kostki w wodzie lub błocie. Prowadziliśmy grę nie dając rywalowi oddać chociażby groźniejszego strzału. Pierwsza bramka padła po stałym fragmencie gry. Zagrana na dalszy słupek przez Mateusza Kalamona piłka znalazła adresata w postaci Dawida Gałki, uderzającego celnie głową. Gra ze stałego fragmentu okazała się mocną stroną naszego zespołu, pozwalając na spokojne prowadzenie 2:0 do przerwy. Faulowany przed polem karnym Paweł Kosidło, uderzył z rzutu wolnego technicznym strzałem nie dając bramkarzowi najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Druga odsłona meczu przyniosła niepotrzebne nerwy dla naszego zespołu. Utrudniona praca w obronie przez powstające coraz większe błoto oraz zmęczenie przyniosło stratę bramki po dobrze wykonanym rzucie wolnym, piłka znalazła drogę do bramki obok interweniującego bramkarza. Szybka odpowiedz pozwoliła odskoczyć na dwie bramki. Po czterech podaniach z pierwszej piłki cieszyliśmy się kolejną bramką. Tym razem prostopadłym podaniem popisał się Piotr Kosidło, piłka znalazła się pod nogami Łukasza Majkuta pewnie kończącego efektowną akcję. Bardzo dobra dyspozycja Karola Grabowskiego chroniła nas przed stratą bramki w kolejnych dobrych akcjach miejscowych, jednak 10 minut przed końcem spotkania zawodnicy Aleksandrii dopięli swego i zdobyli drugą bramkę. Końcówka spotkania przyniosła wiele okazji do zdobycia gola zawodnikom Tura jak i Aleksandrii.
 
Piłkarze z Turobina grali w zestawieniu: Karol Grabowski, Mirosław Brodaczewski, Mateusz Antończak,Dominik Wrzyszcz (żółta kartka), Rafał Pawelec, Łukasz Majkut bramka, Mateusz Kalamon (1 asysta), Piotr Kosidło (1 asysta), Jakub Papierz zmiana 45″ Dominik Brodaczewski, Paweł Kosidło bramka zmiana 70″ Michał Podkościelny, Dawid Gałka bramka zmiana 80″ Mateusz Szafraniec.
 
Ważny mecz wygrała Tanew. Bramkę w Tereszpolu strzelił Tomasz Blicharz. Skład: TANWI: Kniaz-Margol-Siembida-Papierz-Maciocha-Raduj-Gontarz-Blicharz-Rymarz-Kowal-Zan.
 
Ale porażka Cosmosu to wynik zaskakujący. Może nie równie zaskakujący co w Pawłowie, ale na pewno w zamojskiej klasie A – emocje będą do końca rozgrywek. Remis ambitnych zespołów Tarpan Korchów i Błękitni Obsza.
 
***
 
Kolejka 12 – 7-8 kwietnia
 
Cosmos Józefów 1-4 Perła Deszkowice
Aleksandria Aleksandrów 2-3 Tur Turobin
Orzeł Tereszpol 0-1 Tanew Majdan Stary
Relax Radecznica 1-0 Piast Babice
Metalowiec Goraj 3-1 Huk Lipiny
Tarpan Korchów 1-1 Błękitni Obsza

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.