romek
sobota, 23 lipca 2016, 10:01

3:3 / Robert SZOKALUK (prezes Sparty Rejowiec Fabryczny, wiceprezes ChOZPN): – Trener Kazimierz Górski po raz pierwszy pojawił się w Rejowcu w 2002 roku, dzięki burmistrzowi Stanisławowi Bodysowi…

szokaluk.jpg11O przyjaźni trenera 1000-lecia z Rejowcem i sportowcami tego miasta mówi Robert SZOKALUK – prezes Sparty Rejowiec.

===

  1. Jak rozpoczęłą się „znajomość” Rejowca z Kazimierzem Górskim?

= Trenera Kazimierza Górskiego poznał bliżej burmistrz Stanisław Bodys poprzez wspólnego znajomego a serdecznego przyjaciela p. Kazimierza – Józefa Baryłę. To także niezwykła postać, Pan Baryła „pielgrzymował ” z trenerem Górskim po Polsce w ramach upowszechniania nie tylko piłki nożnej ale też programu edukacji i wychowani poprzez sport. Trener Górski zawsze to podkreślał, szczególnie na spotkaniach z młodzieżą szkolną. Znajomość burmistrza Bodysa przerodziła się w przyjaźń z trenerem tysiąclecia i stąd jego wizyty w Rejowcu Fabrycznym i spotkania.

      2. Kiedy po raz pierwszy trener pojawił się w miasteczku? Jakie były pierwsze wrażenia młodzieży po spotkaniach?

= Pierwszy raz w Rejowcu Fabrycznym trener Górski pojawił się na początku nowego wieku – w 2002 r., później był kilkakrotnie,  od razu zauroczył kibiców i uczniów miejscowej szkoły. Zachwycił wszystkich swoją skromnością i życzliwością dla ludzi. Był bardzo dostępnym człowiekiem. On wielki Polak i trener skracał dystans w czasie spotkań. Był otwarty na człowieks, szczególne młodych, których zachęcał do sportu ale też do nauki i godnego życia z poszanowanie drugiego człowieka.

  1. Co realnie i w wymierze „neuchwytnym docześnie” dała miastu przyjaźń z trenerem 1000-lecia? Przecież to nie tylko nazwa stadionu, ale i cząstka historii tutejszego sportu, historii?

= W Rejowcu Fabrycznym zapamiętano go jako niezwykłego trenera, dobrego człowieka z wielką kulturą osobistą. Kazimierz Górski bywał w Rejowcu Fabrycznym wielokrotnie ze wspólnym przyjacielem Józefem Baryłą często spotykał się z burmistrzem, a także kibicami. Podobało się wielkiemu trenerowi zaangażowanie samorządu, animatorów sportu i wielu innych osób w sprawy rozpowszechniania  rekreacji i sportu, docenił program realizowany w ramach projektu Sportowe Centrum Promocji Zdrowia którego efektem była też modernizacja i rozwój bazy sportowej w tym stadionu miejskiego. Z wielką życzliwością i aprobatą zgodził się być patronem stadionu. Docenił rozwój sportu i unowocześnienie obiektów na polskiej prowincji.

= Ze smutkiem społeczeństwo miasteczka przyjęło wiadomość o odejściu do wieczności p. Kazimierza. Delegacja  uczestniczyła w pogrzebie w Warszawie. A kontakty z jego wielkim przyjacielem Józefem Baryłą trwają do dzisiaj. Efektem są min. wspomnienia o Rejowcu Fabrycznym w wydawanych książkach o Trenerze tysiąclecia.

lubelskapilka.pl/Henryk Sieńko

+++ kilka kadrów z jednej z pierwszych wizyt Kazimierza Górskiego w Rejowcu Fabrycznym +++

spart44

Bramkarza spotkanie na boisku

+++

30 05 2015 LUBLIN UL STADIONOWA STADION ARENA PILKA NOZNA TRZECIA LIGA MECZ LUBLINIANKA STROJE BIALO CZERWONE HETMAN ZOLKIEWKA STROJE CZARNE WYNIK 5 : 1 FOT MACIEJ KACZANOWSKI / DZIENNIK WSCHODNI

Zygmunt Kalinowski w akcji..

+++

0000000.jpg11

Ciekawe – ilu z tych chłopców pokonało „Kalego”?. Może który się pochwali po 14 latach (?). 

+++

30 05 2015 LUBLIN UL STADIONOWA STADION ARENA PILKA NOZNA TRZECIA LIGA MECZ LUBLINIANKA STROJE BIALO CZERWONE HETMAN ZOLKIEWKA STROJE CZARNE WYNIK 5 : 1 FOT MACIEJ KACZANOWSKI / DZIENNIK WSCHODNI

Burmistrz Stanisław Bodys pierwszy z lewej. Pozostałych też poznajemy. Ale nas po 14 latach bardzo frapuje ten chłopiec z prawej. Trzyma zeszyt i ołowek…


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.