romek
piątek, 22 lipca 2016, 18:17

50 lat Sparty Rejowiec Fabryczny! @ Kartka z życiorysu…

rrW sobotę odbędzie się 50-lecie Sparty Rejowiec Fabryczny, dojdzie do meczu z zaprzyjaźnionym Motorem Lublin, będzie festyn i duża frekwencja. Przez okres funkcjonowania klubu przewinęło się wielu piłkarzy, jedni grali tylko w juniorach i trampkarzach a inni przywdziewali koszulkę Sparty w drużynie seniorów. Takie wydarzenie będzie okazją do spotkania się byłych graczy i zapewne niejedna historia związana z meczami zostanie przywołana z pamięci.

Patrząc lekko w przeszłość to najbardziej charakterystycznym okresem funkcjonowania klubu były sezony 1998-1999 i 1999-2000. Wtedy to IV liga, grająca dotychczas w obrębie województw chełmskiego i zamojskiego, na skutek reformy rozgrywek została powiększona o zespoły z województwa świętokrzyskiego. Było to wtedy duże wyzwanie pod względem sportowym dla piłkarzy ale także dla działaczy, którzy musieli starać się o wzmocnienia i organizować dalekie wyjazdy aż pod Kraków, np. do Kazimierzy Wielkiej.

Pierwszy sezon gry w nowej, znaczniej silniejszej lidze, był udany i drużyna Sparty wyprzedziła nawet swojego lokalnego rywala Granicę Chełm. W kolejnym sezonie z zespołu odeszło kilku znaczących piłkarzy, na skutek czego nie zdołano obronić IV ligi i od kolejnego sezonu Sparta musiała zacząć grać w niższej klasie. Co jest ciekawostką to w tej samej lidze występowała także Unia Rejowiec. Kibice będący mniej zorientowani zadawali pytania na temat słuszności gry w lidze dwóch klubów z tego samego miasta… A jak wiadomo istnieją dwa Rejowce.

Klub podczas 50-letniej działalności doczekał się wychowanków grających na poziomie ekstraklasy i pierwszej ligi takich jak Jacek Ziarkowski czy Mateusz Pielach. Oprócz nich było także kilku wyróżniających się graczy występujących później w czołowych klubach województwa lubelskiego. Sukcesy wspomnianych zawodników będą zapewne doskonałą motywacją dla młodych adeptów piłki zdobywających swoje pierwsze szlify na całkowicie odnowionym obiekcie im. Kazimierza Górskiego.

Karol KWIATKOWSKI


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.