romek
czwartek, 7 lipca 2016, 16:44

EURO 2016 (33) @ Wszyscy jesteśmy GLĘDZIORAMI * Zmieniamy dilera i ględzimy nadal…

577e4fd3ee6a15_95170981Komentując mecze EURO pod kątem ich rozstrzygania w dogrywkach i karnych, nie wiedzieliśmy, ze problem tak się nasili. Bo już od wielu lat o tym pisaliśmy, już po którymś kolejnym rozstrzygnieciu na karne w Lidze Mistrzów. Szukamy pomysłów i rozwiazań, rozmawiamy z „wielkimi piłki i zawodnikami”. Zawsze pada pytanie – jeśli nie karne, to jak rozstrzygać? Karne lepsze nić losowanie. Oczywiście czasami zdawaliśmy sobie sprawe, że zbliżamy sie do „gledziarstwa”. Ale piszemy nadal bo problem się nasila. Pod jednym z komentarzy i ewentualnych pomysłów nad tematem do dyskusji czytamy „zmieńcie dilera”. No oczywiście zmieniamy – co podpowiedzieli nam naukowcy. Popiszemy nieco odwrotnie! Bo przeczuwamy, że dzisiaj Portugalia i Walia w 90 minucie… Oby NIE!

Jeden z autorów kimentujacych EORO pisze, że możliwy jest mistrz bez wygranej. – Czy dojrzeliśmy do turnieju, w którym mistrz nie wygra meczu podczas 90 minut! I ZOSTANIE MISTRZEM!!!??? Nie życzmy tego piłkarstwu!! Pewien ewenemet już jest! I Portugalczycy i Niemcy już rozegrali po dwa mecze z dogrywkami…. Rośnie piramida zależnosci wyniku od nerwów i odporności. I chyba nikt nie powie, że nie odbija się to na zawodnikach. Już rezygnują z „takiej gry” świetni gracze… Messi i Mueller zapowiedzieli to dyskretnie i „po angielsku”… Kto następny?

Oczywiście, że wszyscy „ględzimy”… Oczywiście, że przyjdzie turniej – kiedy ćwirćfinały, półfinały i finał orozstrzygną dogrywki i karne! Wiecej – na pewno już były takie imprezy wśród dzieci. Tutaj może i dogrywek nie było, toteż problem wydolnościowy zawodników nie zaistniał.

Na pewno taki oproblem istnieje… O mistrzostwie świata, Ameryki Południowej, Ligi Mistrzów, wielu innych finałów już decydują karne.

***

A jednak! Portugalia – Walia 2:0. Jednak obyło się bez karnych, jakby przeczuwano. Kto wie jak by było, gdyby nie przypadkowy gol na 2:0. Dzisiaj chyba…

lp.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.