poniedziałek, 4 lipca 2016, 17:10

Karol KWIATKOWSKI z Londynu @ Wimbledon 2016 już bez Radwańskiej

3170e388fbe789591be6770a9bf1d4a6ab530bAgnieszka Radwańska przegrała w IV rundzie Wimbledonu ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą 3:6, 7:5, 7:9 i odpadła z turnieju. Mecz trwał ponad trzy godziny w którym tenisistki wznosiły się na wyżyny swoich umiejętności.
Nasza reprezentantka w poprzedniej edycji Wimbledonu osiągnęła półfinał i podobnego rezultatu oczekiwaliśmy w tym roku. Tym bardziej, że nawierzchnia trawiasta należy do jej ulubionych, o czym świadczą dwa półfinały i jeden finał w poprzednich edycjach. Jednak w tym sezonie w turniejach poprzedzających rozgrywki w Londynie Radwańska nie była w najwyższej formie o czym świadczy odpadnięcie z turnieju w Eastbourne. Przeciwniczką Polki była … Dominika Cibulkova, która okazała się lepsza w 3 setach.

Podczas obecnego Wimbledonu w drugiej rundzie na drodze krakowianki stanęła Chorwatka Ana Konjuh. Mecz rozstrzygnął się po trzech setach, kiedy po jednym z dropshotów przeciwniczka Polki niefartownie stanęła na piłce i skręciła staw. Po krótkiej pomocy lekarskiej nie udało się jej nawiązać walki i starcie skończyło się szczęśliwą wygraną Radwańskiej.

3170e388fbe789591be6770a9bf1d4a6ab530b.jpg44W czwartej rundzie na jej drodze stanęła Cibulkova, która prezentuje odmienny od popularnej Isi agresywny styl gry. Jak można było się domyślić był to mecz walki i po pierwszym secie górą była Słowaczka. W drugim walka była wyrównana i już wydawało się, że Radwańska odpadnie z turnieju, jednak zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i szczęśliwie wygrała 7:5. Trzeci set został określony mianem horroru, gdzie obecne były efektowne zagrania a obie tenisistki wzniosły się na szczyt swoich umiejętności. Ostateczne w grze nerwów lepsza okazała się Słowaczka i to ona zagra w następnej rundzie. Jeśli przejdzie kolejne szczeble aż do sobotniego finału to pod dużym znakiem zapytania stoi jej impreza ślubna, zaplanowana na … sobotę.

Polka po dzisiejszej przegranej nie obroniła punktów za zeszłoroczny półfinał i być może spadnie w rankingu WTA z trzeciego miejsca.