romek
sobota, 25 czerwca 2016, 06:00

EURO 2016 (21) / Krzysztof MARCZAK * Dwa mecze 9 goli, tego jeszcze nie było! O wyższej matematyce i fruwających golach Dzsuzrdzsaka!

17852headerNo i jak tu oryginalnie rozpocząć – 9. goli w dwóch meczach. Tego jeszcze nie było. Rośnie przeciętna.

Albania – Austria 2:1. Dramat Autraków, można złoslliwie powiedzieć – „zamiast grać patrzyli na zegar!”. Nie chcę być złośliwy i odszczekam. Niemniej tutaj znów zagrałą 90 minuta +. Czy zbliża się era ostatecznych rozstrzygnięc po 90 minucie. Wszystko ku temu zmierza, ale wierzą, że od 1/8 finału będzie trochę inaczej.

Wegry – Portugalia 3:3. Mecz z serii piłkarskiej poezji, a i tak jszcze nic na pewno nie wiadomo, porównywalnie do Polskiej Ekstraklasy – zdecyduje „dodatkowa tabela”, choć nie –  u nas mocny zespół, który przypadkiem nie dostał się do pierwszej ósemki spadł z najwyższej klasy. Bo NAJWYŻSZE KLASY matematycy to wymyślili! A – i nawet punkty za fair-play „podziałały”. To zaczyna przypomniać sędziowskie punktacje w jeździe figurowej na lodzie. Ronaldo jak zawsze, plus gwa gole. Za to Wegrzy grali, że palce lizać. Oczywiście do naszej listry GrAND GRAND PRIX dopisujemu Ronaldo i Dzsurdzsaka. Kim jest ten chłopak – jego bramka z Portugalią przypomniała mi „lot trzmiela”

Włochy – Irlandia 0:1. Włosi mieli pewny awans i nie musieli rzucać się wszystkich sił, aby awansować. Irlandczycy i inne wyspiarskie zespołu to po prostu solidni rzemieslnicy, ale w tych mistrzostwach drużyny be „błysku” nie ma szans.

Szwecja – Belgia 0:1. Szwedzi żegnają się z turniejem, a także ze Zlatanem Ibrahimoviciem, dla którego był to ostatni występ w reprezentacyjnej karierze. Napastnik miał kilka sytuacji, ale nie zdołał ich wykorzystać. W barwach Trzech Koron Ibrahimović rozegrał 116 spotkań i strzelił 62 gole. Odchodzi największa legenda szwedzkiej opiłki XXI-wieku. Gol Nainggolana w 84. minucie złamał walkę o miejsce w strefie pucharowej. Mo właśnie działo się tak, bo siła Szwedów opierała się na tylko jednym „silniku”. Dziękujemy Ibra…

Zakończył się pierwszy etap mistrzostw. Teraz to będzie się działo…

Krzysztof MARCZAK


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.