romek
czwartek, 9 czerwca 2016, 07:59

Leksykon lubelskiej piłki / Stanisław SZYMCZYK * Przypieczętował awans Lublinianki do II ligi w 1960!

Szymczyk 1938-1997Przy okazji zbliżających się barażowych spotkań  o II ligę Motoru Lublin, przypominamy postać  – jednego z bohaterów barażowej walki o II ligę Lublinianki Stanisława SZYMCZYKA w 1960 roku (ponad pół wieku temu).

+++

Urodził się 22 grudnia 1938 roku w Krakowie. Był wychowankiem Dębnickiego Kraków, gdzie grał przez 3 lata, w 1956 roku grał do Cracovii. Tradycyjnie, w wieku wojskowym trafia w kamasze, do Lublinianki Lublin, gdzie gra przez dwa lata. Jest współautorem pierwszego awansu Lublinianki do II ligi. W 1963 roku powrócił Do Krakowa i występował tutaj do 1971 roku. Strzelał

Zobacz więcej


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.