romek
wtorek, 7 czerwca 2016, 16:37

Z wizytą w piłkarskim archiwum… / Władysław GIERGIEL (1) * Kim był jeden z trenerów MOTORU Lublin?

Władysław Giergiel w Wiśle Kraków.

Polecamy lekturę artykułu Waldemara Lodzińskiego opublikowanego w Piłce Nożnej, w lipcu 1990 roku: pt. „Damy ci pistolet”. Po prostu interesuje nas wszystko i wszyscy, którzy pisali historię lubelskiej piłki:

+++

Trener Antoni Brzeżańczyk był tytanem pracy. Na treningi przychodziliśmy trzy razy dziennie. Nie zwolnił nawet Huberta Kostki, który ze złamaną ręką musiał łapać piłkę lekarską. Wtedy jedyny raz zbuntowaliśmy się. Jego przeciwieństwem był Władysław Giergiel. Przez większość czasu opowiadał dowcipy, a najchętniej słuchał ich Ernest Pohl. Obydwaj się zaśmiewali, a my w tym czasie organizowaliśmy sobie ćwiczenia, np. kawalerowie grali przeciwko żonatym. Po godzinie Giergiel przypominał sobie o nas tylko po to, by zakończyć trening. Pomimo tak luźnego podejścia do szkolenia, mieliśmy pierwsze miejsce w tabeli i 10 punktową przewagę nad drugą drużyną.”

Kim był Władysław Giergiel, który przez pewien czas przełomu lat 60-tych i 70-tych był pierwszym trenerem Motoru Lublin? Zapraszamy do lektury historii, którą opowiedział trener dziennikarzowi magazynu Piłka Nożna w 1990 roku.

lubelskapilka.pl

Tagi:

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.