romek
czwartek, 19 maja 2016, 05:48

Puchary dla Chełmianki, Orląt… i Hiszpanów * Zapach wiatru z Sevilli w Bazylei…

Chełmianka wygrała w Fajsławicach z miejscoowym Frassati 6:0 w finale Chełmskiego Związku Piłki Nożnej. Trzecioligowcy wykazali wyższość nad rywalem z V ligi. Po dwa gole strzelil: Tamalski, który otworzył dokumentację bramek, oraz Michał Kobiałka.

13265965_1304239419589737_4324759274430840938_n

+++

Frassati Fajsławice 0-6 Chełmianka Chełm 18 maja, 16:30
Bramki: Hubert Tomalski 15, 53, Ołeksij Prytulak 34, Michał Kobiałka 42, 90, Piotr Wójcik 89
w Fajsławicach

***

W finale okręgu  Biała Podlaska,  ORLĘTA Radzyń Podlaski pokonały w Kąkolewnicy GROM 3:1. Tutaj bohaterem został Karol Rycaj, który strzelił 3 gole.

+++

Przypominamy – W Zamościu puchar zdobył GROM Różaniec po wygraniu z Tomasovią 3:1 (piłkarz finału Arkadiusz Kusiak), w Lublinie MOTOR po pokonaniu AVII Świdnik 2:0 (piłkarz finału Julian Tedrowski).

+++

W Bazylei w finale Ligi Europejskiej spotkali się najlepsi spośród pokonanych w Lidze Mistrzów Sevilla i FC Liverpool. Cóż to był za mecz?. Gol otwarcia przejdzie do historii ze względu na swoją „urodę”. Ale wyrównanie padło dla Hiszpanów po podobnej akcji w swojej urodzie i zrobieniu dziury w obronie. Uroda strzelonej bramki byłą tutaj mniej ważna. Uroda dryblingu i przedziurawienia defensywy mistrzowska. Podobnie gol na 2:1 dla Sevilli – akcja którą można opisać słowami Zbigniewa Bońka sprzed lat: – Opisać takie coś, to tak jak opisać „zapach wiatru”. Jak mistrzowsko recytować noblistę… Jak zaśpiewać… I trzeci gol… Gol wpisany w dramaturgię wcześniejszego „złamania gry”…

Był Mourinho, Guardiola, jest Klopp i Simeone… Ale jest i Emery… Dzisiaj oprócz umiejętności i kondycji, trzeba mieć pomysł na mecz, żeby wygrać. I poetów boisk, którzy potrafią „recytować”…

lp.pl

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.