romek
poniedziałek, 9 maja 2016, 17:39

Marcin WASILEWSKI (Leicester City): – Nie potrzebuję medalu, żeby czuć się mistrzem

Wasilewski8Marcin Wasilewski, który razem z Leicester City zdobył mistrzostwo Anglii, na swoim profilu na Instagramie zamieścił zdjęcie z pucharem. Do fotografii dołączył piękne słowa:

– Nie potrzebuję medalu, żeby czuć się mistrzem – napisał 35-latek po meczu z Evertonem (wygranym przez Lisy 3:1), w którym zagrał pełne 90 minut. Pod wpisem Wasilewskiego pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy. Kibice gratulowali piłkarzowi Lisów triumfu w Premier League, a także chwalili go za niezwykłą waleczność i za to, że wrócił do gry po koszmarnej kontuzji, której doznał w 2009 roku.
onet.pl

PS. Zgodnie z przepisami angielskie kluby otrzymują 40 medali do podziału według własnego uznania, jednak krążek za zdobycie mistrzostwa musi otrzymać każdy piłkarz, który rozegrał co najmniej pięć spotkań w lidze. Polak na razie ma na swoim koncie trzy mecze, więc nawet jeśli pojawi się na murawie w starciu z Chelsea, to i tak nie spełni wymogu. Niewykluczone jednak, że działacze Leicester City przekażą mu jeden z krążków z dodatkowej puli.

+++

PS2. A naszym zdaniem to są „statystyczne nieporozumienia„. Jesteśmy za definiowaniem faktów tak jak to robi Andrzej Gowarzewski (Encyklopedia FUJI) – nawet jeśli przez minutę piłkarz był w mistrzowskim sezonie na boisku to też jest mistrzem. Dlatego poszukujemy wciąż kadrowiczów trenera LUBLINA (woj. lubelskiego) – Jerzego Chmielewskiego, którzy zdobyli w 1968 roku złoto na Spartakiadzie Młodzieży w Łodzi. Bo nawet jeśli grali minutę to też są mistrzami, a ciągle odkrywamy nowych. I nawet nie chodzi nam o tych, którzy grali w finałach – chodzi nam o wszystkich,  od pierwszego meczu eliminacji do ostatniego meczu finałów. Bo wspomniani mistrzowie tzw. „bulionowi chłopcy” reprezentowali nie tylko Motor, Avię i Stal Kraśnik. Także Ładę, Radomiaka, Unię Tarnów, Lublinianke, Unię Hrubieszów… Może dziwne, ale tak było.

A stwierdzenie mistrz z „podziału według uznania działaczy” jest śmieszne! Toteż, wcale nie trzeba czuć się mistrzem, jeżeli mistrzem się jest!

lubelskapilka.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.