Klasa B LUBLIN (III) / Trawniki biją lidera 6:2! « Lubelska Piłka - Wszystko o piłce nożnej na Lubelszczyźnie
piątek, 6 maja 2016, 21:32

Klasa B LUBLIN (III) / Trawniki biją lidera 6:2!

wwwwNowa jakość w Trawnikach znów daje znać. Po kilku wygranych bez straty gola, tym razem lider strzelił Trawnikom dwa  gole. Rycerze wiosny odpowiedzieli po swojemu – strzelili 6. bramek i lider przegrał 2:6.

” LKS utrzymuje status niepokonanych w rundzie wiosennej, z czterema wygranymi oraz trzydziestoma strzelonymi bramkami- czytamy w relacji na stronie WWW Trawnik. – Po spotkaniach z niżej rozstawionymi drużynami w tabeli, przystąpiliśmy do ciężkiego sprawdzianu i zdaliśmy go na szóstkę. Zarówno na jesieni, po niezbyt przekonującej wygranej gdy padł skromny wynik (przyp.red.0:1 dla LKSu) tak teraz na wiosnę, piłkarze Mełgwi nie mogą znaleźć sposobu na drużynę Traweny. LKS w niedzielę w bardzo dobrym stylu ograł Perłę Mełgiew 6:2. Od początku spotkania dominowała Trawena, która przed przerwą zdobyła trzy bramki. Już w dziesiątej minucie Łukasz Strzelczyk wygrał pojedynek w środku pola, i dograł wysoką piłkę do Pawła Borsa, który popisał się świetnym przyjęciem i z zachowaniem zimnej krwi trafił tam gdzie powinien, i tym sposobem uszczęśliwił wszystkich sympatyków Traweny. Radość nie trwała jednak długo ponieważ cztery minuty później było już 1:1. Zawodnik Mełgwi Tomasz Korona sprytnie okręcił się w polu karnym, gubiąc naszych obrońców i nie dał szans Dawidowi Wójcikowi idealnym strzałem w długi róg. Gra robiła się coraz bardziej zażarta, obie drużyny chętne zwycięstwa w bardzo ważnym meczu. W 22 minucie Trawniczanie ponownie wyszli na prowadzenie, Mateusz Kasprzak wywalczył piłkę w polu karnym przeciwnika, zszedł do środka i posłał piłkę po krótkim przy słupku. Przed przerwą w 43 minucie ponownie w roli głównej Mateusz Kasprzak, który dostał prostopadłą piłkę od Łukasza Strzelczyka, mówiąc piłkarsko „położył bramkarza” i strzelił do pustej bramki. W drugiej części spotkania za wiele się nie zmieniło, choć przez krótki okres czasu, Trawniczane jakby osłabli i to Perła była lepsza. Goście mieli więcej swobody w środkowej części boiska i przez to płynnie wymieniali między sobą podania, grożąc naszemu bramkarzowi. Ale to my w tym meczu strzelaliśmy bramki i prezentowaliśmy się lepiej. W 49 minucie po świetnej akcji, Bartłomiej Radziewicz zawstydził bramkarza gości strzałem pomiędzy nogami, i można rzec, że było już po meczu. Niespełna dwadzieścia pięć minut przed końcem podopieczni Waldemara Ocyska stracili gola. Do końca trwała walka o korzystny wynik. W końcówce „kotłowało się” pod obiema bramkami, do dorobku bramkowego gospodarze dorzucili jeszcze dwa trafienia. W 78 minucie świetnie grający Michał Jeleniewski „przedryblował” kilku zawodników Mełgwi strzelając tuż obok bramkarza. Trzy minuty przed końcem spotkania, kolejny popis Michała Jeleniewskiego i efektywny strzał z pierwszej piłki za kołnierz bramkarzowi. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2.

Piłkarze z Trawnik zafundowali wielkie emocje zgromadzonym kibicom na boisku w Trawnikach. Wygrana z liderem na pewno podbuduje morale zespołu, drużyny przed nami tracą punkty, z nami Mełgiew, a z Perłą Rudnik czwarta ekipa tabeli LKS Biskupice (przyp.red.0:1 dla Perły), do której mamy straty tylko trzech oczek. Już w najbliższą niedzielę kolejne emocje również w Trawnikach. Rywalem będzie Krzczonovia Krzczonów”.

Świdniczanka i Bronowice dopisały po komplecie punktów i przewaga Perły stopniała. Na sześć kolejek przed końcem trzy zespołu z szansami na mistrzostwo.

11. Widok Lublin 14 4 1 1 12 14-82

= Starka Stara Wieś wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej. Jej wyniki zostały anulowane.