romek
poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 15:53

11pytań x11odpowiedzi + dogrywka (1) * Jakub KUCZYŃSKI (Hutnik Dubeczno): – Bakcyla zaszczepił we mnie Tadeusz Klepacki…

Kuczynski 22Wydawnictwo „Izamarka” ‚przesłuchuje’ piłkarzy  zamojskich w szatni. My „strzelamy” do nich z 11 metrów pytaniami, czasem potrzebna  będzie dogrywka, a może i …karne.  Pierwszy odpowiada Jakub Kuczyński, czołowy bombardier chełmskiej klasy A.

+++

= Kuczyńskich jest trzech. Brat mi mówił, że zdarzyło się, iż graliście we dwóch przeciwko sobie. Pamiętasz jakiś mecz? Kiedy, o co walczyliście? Jaki był wynik?

= Jest nas trzech, mam starszego i młodszego brata, ale tylko młodszy ma zamiłowanie do futbolu –  jak ja. Czy graliśmy przeciwko sobie? Tak,  gdy Różanka była jeszcze w A klasie.  To był mecz otwarcia sezonu 2014/15,  niestety nie wspominam go zbyt dobrze, gdyż mój Hutnik przegrał wtedy 0:5. W meczu Hutnika z Włodawninką było 1:1. Obaj strzeliliśmy bramki dla swoich drużyn.

= Ciężko w twoim przypadku było pogodzić naukę i sport? Przecież w tym najważniejszy momencie życia chłopaka jest zwykle super kumulacja: nauka, praca, piłka, kawalerka, dziewczyny, pasja, rywalizacja, obowiązki… Nie wiadomo, co najważniejsze, jak poukładać priorytety?

= Szczerze – to nie lubiłem się uczyć choć jednak  musiałem zaglądać do książek.  Czyli miałem obowiązki, ale jakoś udało się godzić naukę i sport. Oczywiście „bycie” na treningu stawało się niezbędne.

= Kto był pierwszym trenerem i wychowawcą? Kto był wówczas wzorem piłkarskim?

= Pierwszym trenerem moim był Tadeusz Klepacki, trenował mnie gdy grałem w trampkarzach, to on nauczył mnie jak podawać, jak uderzać na bramkę, jak robić drybling itp. Pod jego okiem zostałem wypatrzony przez CHOZPN. Wzorem piłkarskim do dziś jest legenda piłki Alessandro Del Piero. Swego czasu uwielbiałem oglądać mecze, filmiki z jego grą.

1-Kuczynski J= Górnikiem zostałeś z powołania, przypadku, a może potrzeby. Znany jest na przykład casus Pawła Bugały.

= Kiedy wróciłem z Gdańska w rodzinne strony od razu zacząłem szukać pracy, wiec myslę że z potrzeby.  Ja pracuje w górnictwie wiec jestem górnikiem dołowym. Z tego co wiem Paweł Bugała to były zawodnik Górnika Łęczna, Lecha Poznań czy Motoru Lublin oraz ze pochodzi z Lubelszczyzny. I z pracą w górnictwie miał epizod.

= Był moment numer jeden? – powiedzmy taki najważniejszy dotychczas dzień w życiu. Jaki, kiedy i dlaczego?

= Oczywiście mój ślub z żoną Joasią,  która dala mi piękną córeczkę Julie.

= Córcia? Pewnie też kibic taty? Czytałem książkę angielskiego piłkarza Emlyna Hughesa (mistrz świata z 1966 roku), on już w dzieciństwie robił z córką zawody o I miejsce. W noszeniu jajka położonego na łyżce. Fundował medale, nagrody, bajki, pewnie i lizaki…

= Córka gdy widzi że wychodzę z torba mówi: –  idziesz na mecz?  Kiedy odpowiadam, że taka, to mówi – „trzel gola tato”. No i strzelam jak na razie to sie udaje!. Zona czasami się wkurza na mnie,  że co tydzień jeżdżę na mecze. Wie,  że jest to dla mnie ważne wiec jest wyrozumiała.

= Widzę, że rodzina jest dla ciebie wartością numer jeden.

=  Żone poznałem w lutym parę lat temu, oczarowała mnie swoja urodą,  inteligencją humorem, wyrozumiałością…  Zawsze mogę na nią liczyć. Prawie od 3 lat jesteśmy w szczęśliwym związku małżeńskim a jeśli chodzi o jej zainteresowanie ma trochę inne od mojego ale mimo tego to, gdy może jedzie ze mną na mecz do Hutnika. Oczywiście tato kopie, córcia kibicuje bardzo mnie to cieszy. Kiedy podrośnie i gdy zauważę u niej chęć do uprawiania tej dyscypliny sportu co tata to.  Zawsze będą ja w tym wspierał. Emelyn Hughes? Tego piłkarza nie znam, ale metody wychowawcze ma jak najbardziej na plus. Zastanowię się nad takimi zawodami w przyszłości może być ciekawie.

= A przełomowa chwila piłkarskiej kariery? Może przełomowy mecz? Zmian wiary w siebie. Może odezwały się priorytety.

= Za przełom w swojej karierze uważam awans do IV ligi lubelskiej w 2004/05, Meczów przełomowych nie pamiętam bo było to dawno,  ale jak miałbym sie czymś pochwalić to strzelałem w takich grach bramki, toteż pustego konta nie było.

= Jak wiem pasją jest też wędkowanie?

= Uwielbiam wędkować gdy kończy się sezon piłkarski to dla mnie zaczyna się drugi ale wędkarski.

= A czym jest piłka nożna, wyjście na boisko. Co sprawia  najwięcej radochy? Najlepszy mecz w życiu, w sezonie 2015/2016?

= Piłka nożna jest radością i smutkiem oraz uczy współpracy z zespołem – ta umiejętność przydaje sie w życiu. Kiedy wychodzę na boisko liczy sie tylko wygrana, gra do końca, na meczu daje z siebie 100%. Sama gra daje mi dużo radości ale najbardziej cieszy mnie wygrana i zdobycie 3pkt. Jeszcze nie bylo takiego meczu w tym sezonie ale poczekajmy do końca zostało jeszcze kilka meczów jak np. z Wola Uhruska czy Orłem Srebrzyszcze.

= Strzelasz karne? Jaka skuteczność, jakie sposoby? Tricki? To korci przed wykonaniem?

= Raczej rzadko, ale muszę to zmienić jeśli mam walczyć o koronę króla strzelców. Strzelałem może ze dwa karne jak na razie oba celne.

= Plany na przyszłość – sportowe i zawodowe?/ Walka o awans z Orłem i Vitrum zapowiada się ekscytująco… Przecież i Ruda Huta i Agros mogą się nawet włączyć…

= Zarząd trener ja i cala drużyna obraliśmy cel – awans do okręgówki. Myślę, że jesteśmy w stanie tego dokonać! Mocno w to wierzymy, mamy w zespole kilku doświadczonych zawodników i dużo młodej krwi. Teraz  to  dobrze funkcjonuje i dlatego jesteśmy na dobrej drodze . Zapowiadają sie ciężkie i emocjonujące mecze z  Orłem Srebrzyszcze czy z Rudą Huta a także z Agrosem.  Jeśli zagramy jak poprzedniej rundzie to prawdopodobnie zobaczymy Hutnika w lidze okręgowej.

= Dziękuję.

Kuczynski33

Michał Kuczyński (w  ub. sezonie Eko Różanka, teraz Włodawianka) i Jakub Kuczyński (Hutnik Dubeczno).

+dogrywka+

Jakub KUCZYŃSKI (Hutnik Dubeczno). Ur.06.08.1985r. Pozycja na boisku: Napastnik. Kluby: Wlodawianka, ChKS Chelm, Karlikowo Sopot Pierwszy, kolejni trenerzy: Tadeusz Klepacki, Piotr Kapeluszny, Edmund Switka, Marek Drob, Stanisław Dąbek.  Rodzina: żona Joanna i córka Julia. Zawód: górnik. Miejsce pracy: LW”Bogdanka”. Ulubiony klub: Juventus Turyn. Wzór piłkarza: Alessandro Del Piero. Hobby poza boiskiem: wędkarstwo. Ostatnio przeczytana książka: Hobbit. Najlepszy film: Sami Swoi.

lubelskapilka.pl/Henryk Sieńko

PS. W weekend Hutnik wygrał z Bugiem Hanna 8:0, Jakub strzelił gola i nadal prowadzi na liście strzelców.

lp.pl

 

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.