wtorek, 19 kwietnia 2016, 06:37

IV liga # Podlasie wygrywa, Stal Kraśnik sensacyjnie przegrywa!

akaSensacja numer jeden to rzecz jasna. Wygrana Granicy Dorohusk w Kraśniku. Czerwona latarnia tabeli wygrała z wiceliderem i kandydatem do awansu. W Stali gra także Daniel Szewc, czołowy snajper rozgrywek. Co takie przełamanie da Granicy – dowiemy się wkrótce – już 23 kwietnia 2015 w meczu z rywalem zza miedzy – Victorią Żmudź. Stal chyba czuje, że kontroluje sytuacją w czołówce tabeli, stąd podświadoma „lekkość” w podejściu do z góry skazanego na porażką rywala. Na pewno wynik z Kraśnika zasługuje na uwagę przy nominacjach do listy Bohaterów Piłkarskiego Weekendu.

Bezprzecznie „brzemienna” stała się 59 minut, kiedy Matysiak strzelił na 1:1, ale kilka minut później skierował piłkę  do własnej bramki – to jakby podłamało Stalowców. Jako ciekawostkę warto dodać, że podobna presja naprawienia własnego błedu pojawia się zawsze,  a znany są przypadek,  kiedy przy wyniku 2:2, wszystkie bramki s strzelił ten am zawodnik. Inny w karierze zaliczył 10 swojaków, a trenerowi zawsze dziękował, że nie zdejmował go zaraz z boiska, tylko pozwalał  walczyć o naprawę wyniku.

Zawód w Opolu i Werbkowicach. Spodziewano się jakichś zdobyczy. Dla wielu klubów środkowych rejonów tabeli, każdy następny wynik może okazać się „brzemienny” w skutkach na plus i minut.