romek
poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 08:41

ABC… M / M – Martwy punkt * Piłka jak zdalnie sterowana

Martwy pumnkt piłki  (futbolówki) – punkt na powierzchni piłki, w który uderza piłkarz, a futbolówka leci martwym torem tam gdzie chce egzekutor… Niczym po wyrysowanej dowolnie paraboli.

+++

Piłka jak zdalnie sterowana. Niezwykły strzał Mikaela Nilssona

Kwiecień 17, 2016 11:00

+++

pq96d1k

Prawie za każdym razem, gdy gol pada bezpośrednio z rzutu wolnego, oznacza to efektowną bramkę. Musiała być albo siła albo technika (albo jedno i drugie), zwykle musiało też wejść po widłach. Dlatego wyjątkowo piękny gol ze stojącej piłki – o, to wysoko postawiona poprzeczka, trafienie musi bowiem wyrastać o głowę ponad i tak fantastyczne strzały.

Szwedowi Mikaelowi Nilssonowi to się jednak udało. Liga Mistrzów 92/93, mecz IFK Goteborg z PSV (w barwach Holendrów Romario), druga minuta, trzydziesty piąty metr. Nilsson uderza tak, że piłka mija mur z prawej strony, ale wpada bliżej lewego – patrząc z jego strony – słupka. Niezwykła trajektoria, dzięki której gol zapisał się w historii Champions League i jest swoistym szwedzkim odpowiednikiem bramki Marka Citki – piękno unikalne, choć jego autorem mniej znany w Europie zawodnik.

weszlo.com

+++

Kilka lat temu, podobne gole z wolnych były udziałem Roberto Carlosa, a ostatnio Cristiano Ronaldo.  Teraz padają rzadko!

lm/oczywiście po odpowiednim poszukaniu w google, gola Nillsona można zobaczyć.

 

 

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.