romek
sobota, 9 kwietnia 2016, 10:07

ABC P… / P – jak Partido e partido

pJakie taktyki zmieniały piłkarstwo? Przed laty były to – angielski system WM Herberta Chapman, brasiliana Vincente Feoli, włoskie catenaccio, holenderska piłka totalna z wielkim, niedawno zmarłym kreatorem Johannem Cruyffem.

Czy do historii przejdzie Diego Simeone? Na razie trafił na wyższe uczelnie…

Cytat z weszlo.com:

W dzisiejszej piłce jest niemal buntownikiem. W erze futbolu widowiskowego znalazł sobie lukę – dla wielu prymitywną – którą idealnie wypełnił. Jego filozofia trafiła właśnie na Harvard, gdzie tęgie głowy rozpracowują, na czym polega słynne partido a partido, czyli mecz po meczu. Na czym polega Cholismo, czyli idea, która – jesteśmy o tym przekonani – przetrwa w piłce przez najbliższych kilkanaście lat. Diego Simeone z bronienia uczynił sztukę. Doprowadził je do ideału. Wielu nie wytrzymuje tempa jego pracy – niektórzy jak Luciano Vietto wymiotowali po pierwszych treningach, przepraszając przy okazji dziennikarzy, że nie mogą udzielić wywiadu, bo po prostu nie mają siły – ale ci, którzy zacisną zęby, osiągają top. Do spełnienia wszystkich marzeń najlepszego Atletico w historii zostało tylko jedno. Liga Mistrzów.

Co wygra w piłce Diego Simeone? Bo tylko wówczas trafi do kart historii…

mn

 

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.