romek
czwartek, 24 marca 2016, 18:14

Nie żyje Johann CRUYFF!

cruyffW czwartek w Barcelonie zmarł Johann Cruyff – jeden z najlepszych piłkarzy w historii dyscypliny. Jeśli Pele jest jedyny na świecie, który zdobył trzy tytuły mistrza świata, to  Cruyff jest jedyny który jednego roku zdobył wszystko co miał do zdobycia. To  był rok 1973. Ajax Amsterdam i Cruyff zdobyli wszelkie mistrzostwa, puchary, tytuły króla strzelców, złote piłki wyróżnienia, itp, itd.  Cruyff był przywódcą, egzekutorem, mózgiem, asystentem. I na boisku i poza nim. Można powiedzieć, że  ówczesny trener Rinus Michels „był zaledwie jego pomagierem”.

Odmienił Barcelonę i jako piłkarz i jako trener. Kiedy Ajax klepał biedę wrócił i zdobył mistrzostwo. Kiedy upadał Feyenoord, odmienił go tak, że wkrótce był mistrzem Holandii i zdobył Puchar Holandii.

Żaden inny piłkarz świata nie zdobył tylu trofeów jako zawodnik i trener. Był rewolucjonistą piłkarstwa. Przegrał walkę z rakiem.

lp.pl

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.