poniedziałek, 21 marca 2016, 11:08

V liga ZAMOŚĆ / ŁADA wygrywa i nadal liderem * HUCZWA lepsza niż GROM Różaniec! Tomasz ŁYP tradycyjnie

Olimpia Świetny mecz Cosmosu w Łaszczowie, gdzie wygrał z Korona i to zdecydowanie. Goście „zalatwili” sprawę w 15 minut po przerwie, kiedy to Paniak, Mielniczek i Sozanskij zmienili wynik z 0:1  na 3:1 „łamiąc” grę. Lider wygrał 2:0 po dwóch bramkach Rataja, który chyba każdej wiosny rozpoczyna podobnie. Ale to nic w porównaniu o Tomasza Łypa, który strzelił trzy gola dla Miaczyna. Olimpia wygrała z Victorią Łukowa Chmielek – też zespołem czołówki. Przeszukamy kilka wiosen wstecz i nie wiem, czy nie okaze sie, że Łyp każdej wiosny strzela na zawołanie. Jak każdej wiosny daje sie też zauważyć „zwiekszona” chęć arbitrów do dyktowania karnych. Zjawisko też już normalne – piłkarze grają coraz ostrzej i nie chcą przegrywać, pierwsze oznaki rezygnacji z walki o CEL rozpoczną się pewnie w połowie rundy.

I tradycją się też staje slaby początek Gromu Różaniec, który uległ Huczwie w Tyszowcach. Lider strzelców Arkadiusz Kusiak nie pomógł.

+++

Kolejka 16 / 19-20 marzec 2016

Korona Łaszczów – Cosmos Józefów 2:5 (1:1)
Bramki: Jamroż (30), Brytan (86 z karnego) – Paniak (15), M. Mielniczek (52), Sazanskij (57), Przybysławski (67), Karólak (74 z karnego)

Omega Stary Zamość – Ostoja Skierbieszów 1:0 (1:0)
Bramka: Gunczenko (30).

Łada Biłgoraj – Granica Lubycza Królewska 2:0 (1:0)
Bramki: Rataj (2, 68).

Olimpia Miączyn – Victoria Łukowa/Chmielek 3:2 (2:1)
Bramki: Łyp (23, 28, 61 z karnego) – Dorosz (34 z karnego), Kukiełka (90).

Włókniarz Frampol – Roztocze Szczebrzeszyn 2:1 (0:1)
Bramki: D. Swatowski (70), Łukasik (82 z karnego) – Wyrostkiewicz (45).

Sokół Zwierzyniec – Orkan Bełżec 2:1 (2:0)
Bramki: Sirko (34 z karnego), E. Kniazowski (40) – K. Czachor (58).