sobota, 19 marca 2016, 08:52

MECZ / Gang Wandali zrabował punkt Wikingom!

wandalin6Zawsze w okresie świątecznym przeszukiwaliśmy strony www po kątem ciekawych opisów meczów piłkarskich. Kiedyś celowali w tym reporterzy stron klubu KS Drzewce. Od kilku sezonów równają do nich koledzy z LKS Wandalin. Chociaż strony www „umierają” śmiercią naturalną, wypierane przez tablety i facebooka, można jeszcze spotkać ciekawe relacje z meczu. Oto jedna z relacji…

+++

Już 2:0 prowadził LKS Wandalin na ciężkim terenie w Poniatowej w meczu z Wikingiem Leśniczówka.

Prowadzenie zapewnił 16-letni Mateusz Włoda a na 2:o podwyższył w 35 minucie Chyliński po kapitalnej asyście piętą Kamila Gawryszka.

Niestety mimo jeszcze dwóch świetnych okazji Daniela Stawy (mimo niezłych strzałów), nie udało się podwyższyć prowadzenia. Na domiar złego w 44 minucie pozostawiona wolna cała lewa strona boiska i gospodarze strzelają bramkę do szatni.

Druga odsłona to “Obrona Częstochowy”. Dość szybko bo 54 minucie Wiking wyrównuje po sytuacji sam na sam (prawdopodobnie mimo niewielkiego spalonego). Kolejne minuty, aż do samego końca meczu to walka i ambicja a jednocześnie “jazda na oparach”.

2011_symbole_wielkanocne_kurczaczekW tej odsłonie stwarzamy tylko jedną dobrą okazję na zdobycie 3 gola. Bardzo mocny strzał po ziemi Kamila Gawryszka, z dużym trudem na róg paruje bramkarz. Pozostała część to mozolne próby gospodarzy na sforsowanie naszych zasieków. Heroiczna postawa w ponad 30 stopniowym upale, z króciutką ławką rezerwowych (w dodatku pierwsza wymuszona zmiana już w 20 minucie) jest naprawdę godna naśladowania. Serca Wandali uparowane ale co najważniejsze właśnie to one pozwoliły nam zremisować ten mecz. Punkt tym ważniejszy, iż pozwolił nam na zachowanie 7. pozycji. GANG WANDALI nie boi się nikogo i kradnie punkt nawet legendarnym WIKINGOM

+++

WIKING LEŚNICZÓWKA – LKS WANDALIN 2:2 (1:2)

bramki:

17′ Mateusz Włoda (LKS Wandalin)

35 Michał Chyliński (LKS Wandalin)

44′ GOL (Wiking Leśniczówka)

54′ GOL (Wiking Leśniczówka)