romek
niedziela, 28 lutego 2016, 13:31

ABC Tomasza TCHÓRZA * Antoniak * Bartoszek * Ciastoch * Dias Luis i…

Poprosiliśmy Tomka Tchórza (wychowanka Ruchu Izbica), który ostatnio studiował na Uniwersytecie Warszawskim i pracował w Legii Warszawa o spojrzenie na swój sportowy rozwój przez pryzmat ludzi, których spotykał na swojej drodze. Tak powstała publikacja ABC…

Tomasz T8

A – Antoniak Marcin (foto2,opiekun drużyny młodzików Ruchu Izbica, w której zagrałem swój pierwszy ligowy mecz przeciwko Frasatti Fajsławice, wygrany, 4-2 także dzięki moim dwóm bramkom lewą nogą).

B – Bartoszek Piotr (najlepszy nauczyciel liceum Norwida w Krasnymstawie, który jednym zdaniem zmotywował mnie do nauki angielskiego).

C – Ciastoch Bartłomiej (jeden z lepszych izbickich kolegów, z którym mamy kontakt do dziś).

Marcin AntoniakD – Dias Luis (koordynator Akademii EUL Sportingu, który był dla mnie niczym trenerski ojciec podczas nauki w Lizbonie).

G – Garbiec Włodzimierz (foto3, trener reprezentacji województwa, który zawsze wierzył we mnie i dzięki któremu zdobyliśmy v-ce mistrzostwo Polski w turnieju Kuchara).

H – Habrat Paweł (psycholog, którego usposobienie i życzliwość pomaga skuteczniej niż techniki naukowe).

J – Janczarek Tomasz (trener młodzieży z doświadczeniem zebranym w Anglii, który nauczył mnie, że bycie innym często nie jest ujmą, ale stanowi o wyjątkowości)

K – Kurylski Ryszard (znajomy, który mówi biegle w 6. językach, a całkiem nieźle zna także inne, niezwykle ciekawa osobowość).

garbiecL – Ludwiczak Mateusz (młody trener, rówieśnik, którego pasja, chęć rozwoju i nauki pozwala rozpalać w każdym motywację i wiarę w sukces).

M – Majewski Stefan (razem z p. trenerem Dariuszem Pasieką sprawują opiekę nad młodymi trenerami i dzięki ich wiedzy mogę inaczej patrzeć na piłkę nożną).

N – Nawara Mieczysław (świetny nauczyciel gimnastyki AWFu Warszawskiego, który zanim wstawi ocenę stara się zrozumieć studenta).

P – Pereira Aurelio (człowiek, który może być przykładem dla wielu ludzi, którym pozycja odbiera człowieczeństwo, osoba sprowadzająca Figo i Ronaldo do Sportingu rozmawiała z młodym studentem z polski nie dając poznać swojej wyższości)

R – Ronaldo Cristiano (ulubiony piłkarz, który jest wzorem do naśladowania odnośnie ciężkiej pracy i poświęcenia dla pasji)

S – Skowron Łukasz (najlepszy boiskowy kolega, którego profesjonalizm i inteligencja dowodzi, że piłkarz może być człowiekiem zaradnym także poza boiskiem)

T – Tchórzowie (moja rodzina, z której jestem najbardziej dumny bo bez niej nie byłbym tym kim jestem)

Tomasz T5W – Wojtyła Karol (największy z Polaków, do którego się modlę i który zawsze ma mnie w swojej opiece)

Z – Zidane Zinedine (idol w dzieciństwie, zawodnik, który inteligencją przebił silniejszych i szybszych od siebie, szkoda, że nie rozumieli tego moi trenerzy)

lp.pl

PS. Nie wiem, czy sobie dobrze przypominam, ale kiedyś, przed laty będąc w Izbicy spytałem Marcina Antoniaka o kogoś, o kim warto napisać kilka słów. O razu padło nazwisko – Tomasz Tchórz!. O ile dobrze pamiętam, robiona była nawet fotka. Ale to już historia…

lp.pl/hs


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.