romek
poniedziałek, 22 lutego 2016, 12:45

Bronowice kończą 3 lata!

BronowiceW grudniu 2012 roku zawodnicy drużyny piłkarskiej funkcjonującej na Bronowicach przy jednej z miejscowych szkół dowiadują się o planowanej zmianie trenera. W geście solidarności odchodzą z klubu. Tak zaczyna się historia Klubu Sportowego Bronowice Lublin!

W styczniu 2013 roku zapada decyzja o powołaniu do życia nowej, zupełnie niezależnej organizacji sportowej. Zwołane na 12 lutego zebranie założycielskie wyłania pierwszy w historii zarząd klubu, zatwierdza nazwę, wybiera barwy i tworzy wstępny projekt herbu. Po dopełnieniu wszelkich formalności dnia 22 lutego 2013 roku Klub Sportowy Bronowice Lublin zostaje wpisany do ewidencji klubów sportowych miasta Lublina. Niebywała determinacja i wiara we własne możliwości daje początek organizacji, która już po niespełna trzech latach działalności stanie się wizytówką dzielnicy.

Kolejną ważną datą w historii klubu jest czerwiec 2013 roku kiedy to Bronowice zostają włączone w strukturę Lubelskiego Związku Piłki Nożnej tym samym oficjalnie pojawiając się na piłkarskiej mapie Lubelszczyzny. Pierwszy sezon 2013/2014 żółto-biało-czarni kończą na dobrym III miejscu w ligowej tabeli lubelskiej B-klasy co zostaje odebrane jako spora niespodzianka. Już wtedy klub może poszczycić się niebywałym zainteresowaniem oraz identyfikacją ze swoimi działaniami wśród kibiców i sympatyków.

Rok 2015 będzie tym, który na zawsze pozostawi ślad w historii Klubu Sportowego Bronowice Lublin… Systematyczny rozwój jest dla klubu priorytetem. W styczniu 2015 roku powołana zostaje do życia Akademia Piłkarska Bronowice Lublin skupiająca grupy młodzieżowe w strukturach organizacji. Prezentowany profesjonalizm i upór w dążeniu do realizacji celów nie umyka uwadze lokalnych mediów. BRW staje się klubem rozpoznawalnym zarówno w strukturach samorządowych miasta, jak i środowisku piłkarskim Lublina. W tej krótkiej historii klubu życie niespodziewanie napisało również czarny scenariusz… 10 czerwca nadeszła przykra wiadomość o śmierci Sebastiana Biernackiego – założyciela, wiceprezesa i kapitana Klubu Sportowego Bronowice Lublin. W dobiegającym końca sezonie 2014/2015 ponosząc porażkę w ostatniej kolejce ligowych zmagań Bronowice tracą awans do A-klasy i ostatecznie drugi raz z rzędu zajmują III miejsce w B-klasowych rozgrywkach.

U progu 2016 roku za największy sukces klubu należy uznać całokształt pracy wykonanej od momentu powstania do dziś w zakresie organizacji i promocji działań. Jak również dotarcie do szerokiego grona odbiorców w postaci sympatyków oraz kibiców piłki nożnej w Lublinie i nie tylko. Klub Sportowy Bronowice na dzień dzisiejszy to ponad 100 członków w osobach zawodników pierwszej drużyny oraz Akademii, a także sztabu szkoleniowego i zarządu.

ksbronowice.futbolowo.pl

PS. Przyglądaliśmy sie wiekowi niemowlęcemu Bronowic z wielka uwagą. Kibicowaliśmy działaczom i piłkarzom – na pewno kibicować będziemy nadal, bo klubu rośnie.

lp.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.