romek
poniedziałek, 22 lutego 2016, 08:59

ABC…K / K – Kaczka

KKaczka – piłka uderzona w kierunku bramki robi kozła lub kilka kozłów , najczęściej przed bramkarzem. Dezorientuje go całkowicie. Myli też innych defensorów i wpada do bramki.

W Polsce przez wiele lat specjalistą od takich uderzeń był Kazimierz Deyna. Trudno dociec, czy poznał jakąś tajemnice takich uderzeń, niemniej takie strzały Deyny przeszły do legendy.

Kaczki były domeną w meczach, kiedy wcześniej padał deszcz i nawierzchnia była śliska. Wiadomo – odpowiednio uderzona piłka mogła się łatwiej odbić z poślizgiem – niczym kamień rzucony odpowiednio po wodzie. Dzisiaj, kiedy nawierzchnie boisk rzadko są bardzo śliskie pada też mniej „kaczek”.

lp.pl/kb


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.