romek
sobota, 20 lutego 2016, 10:58

ABC… K / Kiks

KKiks – wybitnie nieudane zagranie, niemal jak „farfocel”. Różnica jest tak, że farfocel przyczyni się do bramki na +, kiks na -. Kiks to domena stale naciskanych i ogrywanych przez napastników defensorów.

Bramek po kiksach zawodników będzie padać coraz więcej – przecież generalnie futbol jest coraz szybszy, coraz więcej gry na wywołanie stresu u rywala, a wówczas o proste błędy łatwo.

Bo przez 90 minut  nie da się grać bezbłędnie na pełnych obrotach, będąc na 100% skoncentrowanym. Kiks był,  jest i będzie więc stałym fragmentem gry i kreowania wyniku, po każdym kiksie, najpierw „trzeba wrócić  na boisko”…

lp.pl/kb


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.