romek
piątek, 19 lutego 2016, 07:48

ABCD… / D – Doliczony czas gry

DD – Doliczony czas gry / Bardzo często używany w medialnych przekazach zwrot. Czas po zakończonym okresie rozgrywki sportowej. Dolicza sędzia. Wówczas rozpoczyna sie najbardziej dramatyczna rozgrywka, kiedy coraz częściej padają bramki. W koszykówce nie ma doliczonego czasu gry, bo tutaj czas jest podczas meczy i przerw zatrzymywany, jak w hokeju, czy piłce ręcznej.

W piłce nożnej „ten czas” jest nadal własnością arbitra i jego „czasomierza”. Niby mówi się, że to rodzaj tie breaka, z tą różnicą, ze te w większości są wymiernie konkretną rozgrywka. W piłce nożnej to raczej karne są  tie breakiem.

Statystycy zwykle piszę, ze gola pada w doliczonym czasie gry, używają konstrukcji cyfrowej – 90+, 90+1, 90+3, 90+5, zdarza się nawet 90+8.

lp.pl/KB


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.